Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej pod samochodem


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano zauważyłem wielką plamę pod samochodem, po sprawdzeniu organoleptycznym okazało się, że to olej silnikowy.

Laweta i samochód w serwisie. Dokładna diagnostyka niestety dopiero w poniedziałek.

A nasze kombi ma przejechane całe 703km..... :evil:

Aż boję się myśleć co mogło się stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się myśleć co mogło się stać...
nie martw sie kolego na zapas.Ciesz się sobotnim wieczorkiem i nadchodzącą niedzielą. :-)

1.Przecież masz gwarancję

2.Na pewno jakaś pedołka się popsuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dlugo im to idzie
kolego ja na przewód wodny blokna-grzewnica do laguny czekam już trzeci tydzień.Załatwiłem sobie używkę i dalej jeżdzę.Najciekawsze,że wczoraj dzwoniłem,dowiedziałem się,że jeszcze nie ma...poinformowalem pana,że już nie potrzebuję.Pan stwierdził,że wąż jest ściągany z F i muszę się po niego zgłosić,nie mogą odesłać.Bardzo śmieszne...nawet mi się nie śni po niego jechać.Przy zamówieniu poinformowano mnie,że będzie następnego dnia.

Jak przyjdzie może za tydzień to niech sobie u nich w magazynie leży :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo, zwłaszcza, że codziennie pieniądze uciekają, bo samochody zastępcze niestety nie są w wersji kombi...i mogę w nich tylko swoje cztery litery wozić a nie taki był cel zakupu. Tak jak Waldek708 napisał, część ściągana z Francji w trybie przyspieszonym - 7 dni roboczych plus wymiana. Po wymianie okaże się czy tylko wadliwy był przewód, czy coś innego spowodowało jego rozszczelnienie...Trochę dziwne, ale inaczej podobno się nie da...Tak czy inaczej do 9 lipca mogę się przemęczyć, później kombi jest niezbędne, więc jeśli serwis nie usunie usterki będę zmuszony na ich koszt taki samochód wynająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2 tygodnie to bym na rowerze do tej francji pojechal i wrocil z wezykiem...

Tu generalnie widac jak gleboko w :!: maja klienta...

Wystarczylo by miec nieduzy skladzik czesci zapasowych, chyba tak duzy koncern jak Renault moze sobie na to pozwolic.

A nawet wyslac kurierem z Francji, z Chin czy z innego dowolnego miejsca ... przeciez mamy 21 wiek.. samoloty lataja codzieniie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze krótko zakończenie sprawy:)

Po 10 dniach i 3 zastępczych samochodach odebrałem pojazd z serwisu. diagnoza: wada fabryczna powrotu turbiny. Samochód odebrany zrobiliśmy ok 200km, zaglądam pod spód -pełno oleju...Jadę do serwisu, dostaję samochód zastępczy, po kilku dniach dowiaduję się , że to tylko nie umyty silnik po naprawie, ponieważ..."NIE POSIADAMY SPRZĘTU DO MYCIA PODWOZI...". :evil:

Aż mną zatrzęsło, ale ponieważ samochód w firmie potrzebny, pogodzony z marną jakością serwisu udałem się w drogę do domku.

Od tej pory (ok 2000km) wygląda, że jest ok.

No może poza kilkoma drobiazgami wewnątrz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołączę się do tematu. U mnie przy przebiegu 14700 km zauważyłem mokry silnik na łączeniu skrzyni z silnikiem (przy zmianie oleju). Okazało się, że puszczał zimering wałka sprzęgłowego - wymieniono obydwa zimeringi wałka.

Mechanik stwierdził,że przy montażu w fabryce łatwo uszkodzić uszczelniacze. Zobaczymy jak będzie.... Te dzisiejsze samochody to jednak jednorazówki.<piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!