Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

A więc, podłączyłem klipa i przycisk AC działa, clip pokazuje że działa. Czujnik ciśnienia chyba też jest dobry bo pokazuje 4,7bara. Nie wiem co robić, pomóżcie jakoś. Czemu na wtyczce od sprężarki jest napięcie 1,28V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2018 o 22:12, Sja08 napisał:

Czy kolega Kocur85 coś ustalił z tym przekaźnikiem?

Za wiele nie ustalilismy - nasze przekazniki, zarowno te w module UCH (ukryty za bezpiecznikami w kabinie), oraz te w UPC (pudelko z bezpiecznikami i przekaznikami przy akumulatorze) klikaja, gdy puscimy prad na odpowiednie styki. Ale czy to oznacza, ze cale te moduly sa w pelni sprawne? Tego nie wiemy.


Chcemy zrobic jeszcze jedna probe - wymienic caly UPC (zamowlismy wczoraj, dostaniemy za ok 2tyg) - ten (w przeciwinstwie do UCH) ponoc mozna wymienic bez przeprogramowywania/wymiany kart itp.
A jak to nie pomoze, to moze zaryzykujemy i zrobimy obwod dodatkowy 12V z aku do sprezarki.

3 godziny temu, cinas napisał:

1,28 jest to napięcie testowania obwodu czy sprawny 

 

Mogła wylecieć klimatyzacja z UCH / UPC czyli kodowanie

My mamy wciaz blad „DF 232 - czujnik ciśnienia czynnika chłodniczego, napięcie poza zakresem” i napiecie ok 1,23 (moze 1,28) ale nie 12V.
Co ma znaczyc to napięcie testowania obwodu? i co wlasciwie chciales powiedziec, bo nie rozumiem sensu Twojego postu? :D powtarzasz nam, to co clip nam juz powiedzial, ze zle napiecie? :D

 

Nasz clip pokazuje "Zezwolenie na klimatyzacje: tak" (Klimafreigabe...) oraz ze przyciskiem wlaczono/wylaczono AC (Aktiv/Inaktiv), wiec u nas chyba raczej ok.
Jak to dokladnie by wygladalo, ze kodowania brakuje?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

przepraszam za brak PL liter, niemiecka klawiatura :/ pociac sie mozna, jak trzeba pisac na niej po polsku :/

staram sie wiec chociaz zachowac gramatyke, interpunkcje i ortografie... prosze o wyrozumialosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa że aż zły jestem!!! Przez te upały skazany byłem podjechać do serwisu, zgodzili się wziąć samochód i co??? Popatrzyłem co robią a oni podłączyli go pod komputer i po 20 min przychodzi z kartą i mówię że działa i poproszę 120zł Cooooooooooo!!!! Tyle siedziałem, klikałem i nic nie widziałem a oni podłączyli sprawdzili że wszystko jest sprawne i podobno coś nie było skonfigurowane. No brak słów, czemu nikt o tym nie wiedział? Niestety cwaniaczki nic więcej nie powiedzieli. Mam klimę, mrozi pięknie ale mam nerwach że wystarczyło coś tam skonfigurować by działało. Brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 2.08.2018 o 11:00, cinas napisał:

Mogła wylecieć klimatyzacja z UCH / UPC czyli kodowanie


Podasz, prosze, wiecej szczegolow jak to sprawdzic i jak to zmienic? Bylibysmy wdzieczni.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2018 o 07:08, cinas napisał:

Do sprawdzenia w UCH i UPC

 

Szkoda, ze kolega nie chce zdradzic szczegolow gdzie dokladnie (ktora ikona? ktora zakladka w aplikacji?) tego szukac  i jak zmienic bledne ustawienie (przeprogramowywanie auta jest zdaje sie dosc skomplikowanym procesem? a moze to tylko dropdown, w ktorym trzeba wybrac druga opcje?).
Coz, my do Pily na pewno nie pojedziemy (...), mamy za daleko...

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz iż mam ładnie opisane z zrobionym zdjęciami ?

To się mylisz wchodzisz w konfigurację reset i zaczynasz na nowo w zależności co ma auto na stanie - czyli każdy będzie inny

Robię to intuicyjnie

Żadna czarna magia

 

Jak zrobię opis dokładny to będę miał milion zapytań na PW bo ustawiłem zgodnie z tym co było na obrazku ale mi to nie działa

Albo telefon bo teraz  z szwagrem robimy i nie wychodzi i muszę powiedzieć co robią źle bo przecież piszę na forum - a jest niedziela godzina 21 ....

 

Edytowane przez cinas
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj że to aż tak dużo by napisać mniej więcej co i jak. Kiedyś robiłem manualna jak w 2.2dci czyścić EGR itd. A po drugie jak ktoś czegoś nie zrozumie to niech pyta na forum to mu kto inny podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyloby dopisac na tym obrazku/obrazkach "to zalezy od..." lub "moze byc a/b/c/.. zaleznie od wyposazenia auta", grunt zeby istotne rzeczy byly wyjasnione i zaznaczone. Jak to jest takie intuicyjne to z reszta rzeczy ludzie sobie poradza.
Nikt tez Cie nie zmusza by odpisywac na biezaco na pytania - im bardziej zrozumiale i przystepnie napisz jeden post z wyjasnieniem, jak to naprawic, to tym mniej dalszych pytan bedzie.
Ale za pisanie ogolnikow  "Mogła wylecieć klimatyzacja z UCH/UPC  (...) Do sprawdzenia w UCH i UPC klimatyzacja czy jest", ktore laikom kompletnie nic nie pomagaja, to dziekujemy.

 

Od siebie powiem, ze jak nam z mezem uda sie to naprawic, to podamy rozwiazanie, a przynajmniej sprobojemy.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz - należy mieć na placu Megane II lub Scenic II , czas aby porobić zrzuty i klienta który poczeka

Osobiście nie posiadam żadnej II

@Kocur85 - dokładnie robisz to co napisałem w poprzednim poście - uważasz iż muszę to zrobić bo Ty chcesz i koniec

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Żeby nie zakładać 101 tematu o tej samej treści chciałbym się tutaj podpiąć pod temat :)

Otóż, jakieś 2 tygodnie temu robiłem kontrolę szczelności układu klimatyzacji, która podobno była ok, ale sprężarka się nie załączała, więc mi jej nie nabili, ale w innym serwisie spróbowali Panowie i ruszyła, podziałała kilka dni i już się nie uruchomiła.

Sprawdziłem czy w układzie jest ciśnienie (domowym sposobem, naciskając zaworek HP) - jest duże, więc:

- wymieniłem czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji na nowy, też kicha

- dobrałem się do tej przeklętej skrzynki bezpieczników pod maską (ktoś kto to projektował musiał się nieźle upalić), sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, są całe

- przy wymianie w/w czujnika sprawdziłem napięcie na wtyczce sprężarki - 2,425V - nie wiem czy prawidłowe, ale jutro spróbuję jeszcze podłączyć sprężarkę do akumulatora żeby dostała 12V, potrzymać ją z minutkę i zobaczyć czy będzie chłodzić

 

Nie sprawdziłem jeszcze czujnika temperatury wewnętrznej, który jest w lusterku, wyciągnę go i sprawdzę multimetrem, tabelkę zamieścił P_R_Z_E_M_O chyba w innym temacie, też znalazłem taką w czeluściach internetu https://obrazki.elektroda.pl/4146968300_1309212491.jpg

Wynika z niej, że powinien być zamontowany tam Termistor NTC 10KOhm - tak mi się wydaje, zgadza się?

Co mógłbym jeszcze sprawdzić?

 

Komputer diagnostyczny Delphi niestety nie wykrywa żadnych błędów w klimatyzacji, więc zakładam, że może pomóc jedynie CLIP Renault-a, ale diagnostyka w salonie trochę dużo wychodzi więc staram się ją naprawić we własnym zakresie pod blokiem :) ale jak już nie będzie wyjścia, to cóż....

 

Dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!