Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile Wam pali w te upaly ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczalem sie zastanawiac czy to tylko u mnie czy to tak dziala.

 

Temperatury ponad 30C.

Klima jak pracuje jak oszalala caly czas wentylator (ten od klimy) pracuje.

A spalanie troche szokuje.. nie moge zejsc w miescie ponizej 11l/100km. (aktualnie srednia 11,3)

 

Czy tez widzicie wyrazny wzrost spalania ?

Przed upalami srednia wynosila okolo 9,5l/100km.

Zaznaczam, ze to w miescie tak jest, na trasie nie wiem, ale zapewne mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w trybie mieszanym, wiecej poza miastem, mieszcze sie w 7,5. czasem nawet schodze do 7. Z typowym zakorkowanym miastem nie mam do czynienia.

Ale to prawda, podczas jazdy wentylator nie chodzi, natomiast jak juz chwile postoje to wlacza sie i wieje pelna para, tak jakby chcial silnik schlodzic ale jest to zwiazane tylko z klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od temperatury jaką sobie ustawiłeś. Niepisana zasada używania klimy mówi o ustawianiu temperatury nie mniejszej niż 5 stopni poniżej tego co jest na zewnątrz. Od kiedy zacząłem się stosować do tego zalecenia spalanie mi wyraźnie spadło - przy troszkę większym silniku oszczędzam ok 2,5l/100 :P Oczywiście przy 35 stopniowym upale trudno nie ustawić dużo niższej temperatury ale u mnie poprzednio było normą aby w upalne dni ustawiać sobie 19-20 st. C :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zazwyczaj 20 - 21 C.

Dzisiaj sie ochlodzilo, deszcz popadal wiec wylaczylem klime - spalanie odrazu spadlo do 10,8 i leci w dol.

 

Co do warunkow drogowych, to na ten tydzien srednia predkosc mam ok 28km/h to tez z pewnoscia sie przyczynilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehhe wiecie co, coś Wam poradzę. Nie patrzcie nas te komputery i ich obliczenia, będziecie zdrowsi. Ja kompa pokładowego nie posiadam, klima jak jest potrzebna to chłodzi, jak widzę 100m prostej drogi to muszę turbinę usłyszeć, a auto zawsze spali tyle, ile mu wleję do baku. Jeszcze nigdy nie dało znać że ma za dużo. Po co wam wózki za 60- 80 tys, jak teraz kropelki liczycie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla klimy generalnie nie jest zbyt dobrze jak ustawia się jej zbyt niską temperaturę. Podobnie jest z pasażerami - zbyt wysokie różnice temperatur nie wpływają pozytywnie na zdrowie. To nie jest tylko oszczędność paliwa. Nikt tu nie mówi też o przesadnie oszczędnej jeździe - po prostu bez zmniejszania komfortu podróżowania można zaoszczędzić troszkę paliwa - to tak jak z hamowaniem silnikiem - oszczędza się paliwo i hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wam wózki za 60- 80 tys, jak teraz kropelki liczycie
A co to ma do rzeczy ? Kolego, troche bzdury opowiadasz.

Moze Ciebie nie interesuje ile paliwa spala Twoj samochod, ale moge sie zalozyc, ze co najmniej dla 90% uzytkownikow to jest bardzo istotna sprawa.

Dla mnie jest roznica czy samochod zuzywa 9 czy 12 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deeper, wiem że to istotna różnica te 3 litry w tą czy w tamtą, jednak skoro upały na to mają taki wpływ, to albo jeździć i się nie przejmować, (po to to jest, nawet po to klimę wstawili by podróż była przyjemniejsza) albo odstawić, wtedy spalanie spadnie do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu kolega ma racjie ... przestancie deliberowac nad zuzyciem. a jak juz tak sciskacie tyłki o te 2 -3 litry to po prostu wstawcie instalacjie LPG i po sprawie

 

hehehhe wiecie co, coś Wam poradzę. Nie patrzcie nas te komputery i ich obliczenia, będziecie zdrowsi. Ja kompa pokładowego nie posiadam, klima jak jest potrzebna to chłodzi, jak widzę 100m prostej drogi to muszę turbinę usłyszeć, a auto zawsze spali tyle, ile mu wleję do baku. Jeszcze nigdy nie dało znać że ma za dużo. Po co wam wózki za 60- 80 tys, jak teraz kropelki liczycie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!