Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wszystkie bolączki Megane II 1,5 DCi (105KM)


walles78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tutaj świeży, no i jak również świeżo upieczonym właścicielem Meganki, którą sam ściągnąłem sobie na naszą polską ziemię, autko nie było bite :mrgreen:

 

Nadwozie : Grandtour

Wersja: Confort Expression

Rok produkcji: IV 2005,

Przebieg: 173 000 km

Skrzynia biegów: manualna 5 biegowa

Silnik: 1,5 DCi

Moc: 105 KM

serwisowany w ASO (Niemcy)

Kolor: Srebrny metalic

 

Wyposażenie :

6 poduszek + kurtyny

ABS

ESP

klimatyzacja manualna

podgrzewane fotele przednie

opony 195/65/R15

el. szyby przód/tył

el. lusterka

radio CD (pilot przy kierownicy)

czujnik zmierzchu i deszczu

halogeny

elektryczne 4 szyby

rolety w tylnych drzwiach

kolumna kier. regulowana w pionie i poziomie

podłokietnik przód i tył

etc.

 

Proszę Was bardziej doświadczonych użytkowników tych aut - proszę wymieńcie wszystkie bolączki tego auta - CZEGO MOGĘ SPODZIEWAĆ SIĘ (jakich awarii) przy tym przebiegu.

 

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :mrgreen: W kwietniu 2005, na 5.cio biegowej skrzyni mozna się spodziewać 101KM maksymalnie. 105KM pojawiły się w listopadzie 2005, najpierw były montowane w wersji SportWay (która pojawiła się tylko i wyłącznie na przełomie 2005/2006) i miały (mają do dziś) 6.cio biegową skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemie :mrgreen:

Mankamentami jakie zauważyłem przy mojej Megi to kilka centek malutkich pęcherzyków pod lakierem na tylnej klapie 3szt oraz na tylnym błotniku - również 3 szt.

No i nie wiem co zrobić z uszkodzoną wykładziną od strony kierowcy - ta podkładka usztywniająca pod nogi - została przez poprzedniego właściciela podarta, widać gość nie używał dywaników, a żonka czy tam kochanka nie wiem ;p korkiem zrobiła dziury ;(

Nie chciałbym całej wykładziny zmieniać bo i po co ale czy można jakoś to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mankamentami jakie zauważyłem przy mojej Megi to kilka centek malutkich pęcherzyków pod lakierem na tylnej klapie 3szt oraz na tylnim błotniku - również 3 szt.
to może świadczyć o malowaniu lub wymianie elementów. Tam powinna być blacha ocynkowana i nie powinno się nic takiego pokazywać. Ja jeżdżę prawie rok ze zdartym lakierem z tylnego nadkola i ani śladu rdzy na blasze.
jakoś to naprawić
połóż dywaniki ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłogę połóż dywaniki... ja ostatnio na allegro oryginały kupiłem za 100 zł (komplet) a co do usterek - jak we wszystkich Megi II - woda w środku, sprawdź schowki w podłodze i wyczyść odpływ klimy pod autem. Szczegóły masz tutaj - http://megane.com.pl/megane-ii-phi-mii-zal...lodze-vt943.htm

 

Na temat reszty się nie wypowiadam bo mam Pb. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki już są :mrgreen:

Co do wody to jednak chyba wszystko w porządku wody nie zauważyłem

Do tej zniszczonej wykładziny to zamierzam się do kupna na allegro wykładzinki, i wklejenie samej tej części plastikowej bo ona w sumie jest tylko dziurawa no i chyba będzie cacy

Tylko ból jeden bo trzeba kupić wykładzinę na całe auto ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a po co wam oryginały skoro dobre i całkiem ładnie wyglądające dywaniki można kupić za pół tej ceny. ;-) Przecież to tylko dywaniki a nie przepływka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te za pół ceny to nawet przy oryginałach nie leżały, szczególnie jeżeli chodzi o wyprofilowanie prawego przodu (pasażera) - tandeta.

Ot taki przykład:

oryginały link do allegro:

Firma DOMA / PETEX

http://moto.allegro.pl/item1095701499_popi...2_08r_doma.html

a tutaj zamienniki za połowę ceny:

http://moto.allegro.pl/item1091702709_dywa...08r_gratis.html

Jak dla mnie szajs, oceńcie sami - koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trybik, fakt. Nie mniej nie widziałem tu informacji o gumowych( swoją drogą to chyba jakas pomyłka z tymi gumowymi, latem śmierdzą guma a zimą zamarzają z wodą-ale to tylko moja opinia) miałem na myśli welurowe. Sam mam zamiar takie kupić i szczerze mówiąc oglądałem wiele i jest stosunkowo dużo dobrze wyglądających i wykonanych w przedziale do 69 pln. Ale wolnoć Toku w swoim domku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, welur jest dobry i na lato i na zimę... ;-) Ja tam zawsze mam oba komplety założone, pod welurem mam gumiaki z tego względu że z weluru lecą mi małe ziarenka białe to mnie doprowadza do szału, dlatego wsadziłem gumowe pod nie, zimą wolę gumowe, raz na dwa dni wytrzepie z lodu, raz w tygodniu wezmę do domku i spłucze zimną wodą i zostawie w wannie aż odciekną i jest git... ;-) Przy welurze ta woda jest wpijana i nie ma grama wody pod wycieraczką ale za to wilgoć w aucie od tych wycieraczek no i szyby parują, a gume zawszę możesz wytrzepać. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szrotach poszukaj, może wytniesz na miejscu :mrgreen:

Odechciało mi się szukania na szrotach, byłem w kilku miejscach, i albo głównie zajmują się vw, audi, mercedes, volvo, albo akurat nie mają, albo jak mają to angliki,

Stwierdziłem, że zamiast kasę wypalać z baku na 'puste' przejazdy to łatwiej będzie kupić na allegro

http://allegro.pl/item1139466885_renault_m...a_dywan_5d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!