Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyświetlacz SCENIC II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Wczoraj padł mi wyświetlacz, jednak obeszło się bez wizyty o mechanika. Rozebrałem licznik i ruszyłem białą (szarą) kostką i zaświeciło się. I teraz nie wiem czy ja się czepiam czy wszystko jest OK. Przesyłam fotki może któryś z was mi oceni jak to wygląda.

post-19495-1279698964_thumb.jpg

post-1-1279698964_thumb.jpg

post-1-1279698965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Poruszanie kostką też go "naprawiło", ale na kilka dni. Dlatego, że usterka nie jest związana z ta wtyczką, a z zimnymi lutami w jej okolicy. Ruszając wtyczką powyginałeś płytkę lektroniczna i znów zwarł zimny styk.

Jest to typowa usterka - weź już profilaktycznie popraw luty zanim padnie całkowicie. Głownie te w okół zespołu rezystorów, ale przy okazji i inne do których masz dostęp.

post-7796-1279972403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

podważasz czymś szerokim niostrym górny daszek po bokach i na środku i powinien odskoczyć. później ciągniesz do siebie.

to samo robisz z dołem - podważasz, by odskoczyło. i do siebie.

później widzisz dwie wtyczki u góry i dwa wkręty po bokach zegarów

generalnie prosta robota.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeniesiono i scalono z już istniejącym tematem.

I znowu mam problem z licznikiem od tegorocznych wakacji od czasu do czasu wyświetlacz zachowuje się jak choinka. Zaświecają się wszystkie kontrolki , mruga miga pokazuje nie prawdziwy stan paliwa czy oleju. Jak poruszam kostką to na moment jest dobrze. co robić. Chyba będe musiał skorzystać znowu z z fachowca z blachowni. A może dam radę samemu.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będe musiał skorzystać znowu z z fachowca z blachowni

Skorzystaj z fachowca z Kaczor... Jeszcze nie czytałem negatywnych opinii po jego naprawie. Nawet info że problem powrócił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam. Zakupiliśmy dopiero co Grand Scenic II z 2005r. Po gruntownym myciu na myjce na drugi dzień praktycznie zgasł nam licznik. Poradźcie co zrobić można samemu ewentualnie czy wysłać i gdzie na naprawę. Załączam zdjęcie https://photos.app.goo.gl/M5ReQ4ePi6oMXXLd7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pomocy  co się dzieje z wyświetlaczem  wszystkie luty sprawdzone i na nowo przelutowanie, jaka może być przyczyną tego mrugania 

Edytowane przez Matuszkiewucz
Nie dodany plik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!