Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja tylnej klapy / zamka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ponownie :mrgreen:

 

Otóż zwracam się do Was z kolejnym pytaniem dotyczącym Renaty :P Otóż poluzował mi się ten ujwajster od tylnej klapy. Lata sobie w górę i w dół i chcąc zamknąć klapę trzeba go wyciągnąć do góry. Czy a jeśli tak to jak można go " wyregulować "? Czy można też wyregulować samą tylną klapę, czy jest to niemożliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak u mnie :mrgreen:

Masz wyrobione plastykowe tulejki na końcu tego ucha

Trzeba odkręcić plastik na progu bagażnika, są pod tymi czterema zatyczkami w tym plastiku. Jak do zdejmiesz zobaczysz cały ten element jego też musisz wykręcić. Zaznacz sobie przedtem w którym miejscu jest on zamontowany.

Jak wszystko wyjmiesz wyjmij to metalowe ucho, a właściwie element takiego kształatu


__	  __

  |	 |

  |___ _|

Na tych końcach masz takie plastikowe tulejki, na bank wytarły się i ucho lata,

Znajdź, kup kawałek rurki, najlepiej PCV średnicy zew. 6-8 mm, potrzeba ok 2-3 cm.

Wsuń tą rurkę na miejsce tulejek i wszystko poskładaj.

Będzie działać.

Acha jakby rurka nie chciała wejść na końce metalowego ucha to ją lekko podgrzej, a jakby nie chciała wejść otwory mocowania w tym metalowym elemencie to po prostu popukaj młotkiem :P Zdemontujesz, zobaczysz, będziesz wiedział o co biega.

 

Ale uwaga rurka musi być z twardego tworzywa, te wszystkie miękki nie bardzo się nadają, choć spróbować zawsze możesz. ;-)

 

A teraz do roboty i napisz czy działa. Czekam za 15 min

No tak, pewnie nie masz takiej rurki :P :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za pomoc :mrgreen:

 

Czekam za 15 min

No tak, pewnie nie masz takiej rurki :P :-?

 

Fakt, nie mam takiej rurki to raz, a dwa - w niedzielę to ja nawet palcem bym nie kiwnął nawet gdybym miał taką rurkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej to zrobisz jak będziesz miał drugą osobę. Ty wskakuj z młotkiem i torxem do bagażnika, a druga osoba będzie otwierać i zamykać klapę. Dokręć tak mniej więcej ucho, zamknij klapę, jak będzie luz to dobijaj je w stronę wnętrza auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem kolegę Maniak, to to metalowe ucho goni jak chce.

Raz się klapa zamyka, raz nie. Wierz mi meganecoupe02, nic nie da regulacja położenia zaczepu (całego). Tam, tak jak napisałem wyrobiły się plastikowe tulejki na metalowym uchu. W końcu przyjechałem z Chorwacji z klapą przywiązaną sznurkiem :mrgreen:

http://megane.com.pl/scenic-i-phi-klapa-ty...ght=zamek+klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem kolegę Maniak, to to metalowe ucho goni jak chce.

Raz się klapa zamyka, raz nie.

 

Dokładnie o to chodzi. Chcąc żeby się zamknęła trzeba wyciągnąć ten cyngiel do góry, inaczej nic z tego nie będzie :mrgreen: Dziś mam natchnienie się do tego zabrać, w pierwszej kolejności zakupię...4-pak aby się miło pracowało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, tylko jakoś nie mogę pojąć gdzie te sznurki zaczepić aby później za nie ciągnąć jak zamknę klapę :mrgreen: Czy same ustawienie organiczników na tym samym poziomie nie sprawi że odległość od karoserii sama się "ureguluje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popuszczasz śruby trzymające plastikowe ograniczniki z boku, zakładasz na nie cienki sznurek, zamykasz klapę i teraz ciągniesz za sznurki tak żeby ograniczniki dotykały klapy.

Ale najpierw naprawa zamykanie. Jak to zrobisz zamknij klapę i chwyć za uchwyt do jej otwierania. Jeżeli po pociągnięciu za uchwyt do otwierania klapy nie będziesz czół luzu to tak zostaw. Jeżeli będzie luz to wtedy spróbuj wyregulować plastikowe ograniczniki lub przesuń cały zamek z uchem bardziej w kierunku bagażnika, Nie trzeba zdejmować plastikowego progu. Wystarczy że wyjmiesz korek na środku poluzujesz śrubę i całość przesuniesz parę milimetrów do bagażnika i ponownie zakręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, hehe u mnie też po dłuższej wycieczce klapa się poluzowała na zamku, a to ucho zawsze lata góra - dół.

Wierz mi meganecoupe02

ok, wierzę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, wymontuj ucho i zobaczysz. Pewnie te tulejki też masz już wyrobione, wytarte. Z tego co się zdążyłem zorientować, to ucho ma się ruszać ale nie latać swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie luzu nie ma, oprócz ruchu góra-dół. Poza tym jest w porządku, wiem o których tulejkach mówisz, u mnie są jeszcze w dobrym stanie, takie białe, krótkie tulejki z kołnierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!