Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SWAP 1.9 dCi na 2.0 dCi


rambolipamboli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , skonczylem juz wszystko w aucie to co zapowiadalem (z wyjatkiem lakierowania) i kolejnym krokiem bedzie SWAP silnika na jednostke 2.0 dCi 173hp .

Z tego co szukalem na forum nie bylo jeszcze o tym tematu , silnik juz znalazlem z 2008 roku jest razem z turbina stan jak nowka od ponad roku stoi w garazu .

 

Jesli ktos mial podobne plany , robil jakies rozeznania odnosnie tego swapu bardzo prosze o jakies wskazowki/pomocne rady .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to pryszcz choć jest bardzo wadliwy, znam 2 osoby co miały megane z takim motorkami i odbydwie osoby robiły remonty kapitalne i to po 50-70tys km.

 

Pamiętaj że silnik to jest połowa sukcesu, sprawdź czy inne elementy typu mocowania silnika, przewody od wody itp... pamiętaj że komputer ci będzie potrzebny i to z imo...

dodatkowo dochodzi kwestia skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze myslalem ze ktos to juz robil ale nic nie moge znalezc ta ten temat pozniej przepatrze na forach zagranicznych , Silnik + turbina wstryski 3000 zl skrzynia 1000 zl to narazie mam ugadane ze od reki moge kupic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie gdzie czytalem to wypowiadali sie ze 2.0 dci jest najmniej awaryjnym silnikiem wysopkopreznym renault :mrgreen: Jutro jak bede mial czas pojade do mechanika z aso , dam mu dobra flaszke zeby mi posprawdzam co trzeba zmieniac co wchodzi bez problemu to bedzie najlepsze rozwiazanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cienko cienko i jeszcze raz cienko po drodze wymieniałem wahacze , wydech , sanki , poduszki , kolo odpadło(śruby ścieło) sterowanie układu paliwowego i żarowego padło ... zostawiłem ponad 3000 zl tak więc wcześniej go polakieruje a później będę myślał o swapie ..

 

[ciach-dubel]

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kolego a co wymieniales zeby uzyskac w 1.9dci okolo 160km ? bardzo mnei to interesuje bo chce osiagnac minimum te 160km od dluzszego czasu. pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!