Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranic


armitagetk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problemik odnośnie rejestracji samochodu. Chodzi o faktyczną datę produkcji samochodu, a nie o pierwszą rejestrację. Przedstawię sprawę od początku.

Sprowadziłem autko z Belgii. Na Belgijskim dowodzie rejestracyjnym jest tylko data pierwszej rejestracji luty 2005. Kiedy przyszło mi rejestrować samochód w Polsce okazało się że najpierw muszę się upewnić czy faktycznie 2005 rok jest datą produkcji samochodu. Zadzwoniłem do ASO i usłyszałem, że Autko po raz pierwszy widnieje w ich rejestrze w styczniu 2005. Takie informację uzyskali z numeru VIN. Będąc w pełni przekonany dokonałem rejestracji na 2005 rok. Pani z Urzędu Komunikacji nie będąc ufna postanowiła napisać pismo do Renault ASO Polska, aby dokładnie sprawdzili. Po tygodniu dzwoni do mnie z informacją, że autko wyprodukowano w grudniu 2004. Dla mnie szok. Skąd takie dane? Skoro po Vin-ie a ASO sprawdzili i był styczeń 2005. Doszło do tego, ze teraz muszę ponownie robić przegląd i zmienić datę produkcji na 2004 :-/ Czy ktoś miał podobną sytuację? Co można zrobić w tej sytuacji aby uratować rok 2005 skoro po Vin-ie tak to wygląda?

Dla mnie to cios. Nie dość że zapłaciłem drożej za autko bo rocznik 2005, to teraz wygląda na to że jednak 2004 i ponowny przegląd :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego ja miałem taki sam problem jak kupowałem auto w Holandii w ich dowodzie widniał rok 2004 pierwsza rej. Natomiast na pierwszym przeglądzie okazało się ze auto jest z 2003 12 diagnosta wyczytał to z numeru vin za granica liczy sie pierwsza rej .poj a u nas data prod i faktycznie zobacz z którego roku masz szyby u mnie są z 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na pierwszym przeglądzie okazało się ze auto jest z 2003 12 diagnosta wyczytał to z numeru vin

Ciekawe jak to zrobił, Renówka nie koduje informacji o dacie produkcji w numerze VIN :->

 

Swoją drogą, offtopując, nadgorliwość urzędników jest porażająca :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. ASO miało pierwszą wzmiankę w 2005 roku. Natomiast Renault Polska w Warszawie miała datę produkcji 7 grudzień 2004. Jednym słowem informacje w ASO są g....o warte, tylko dzwonić do głównej siedziby. Rocznik został zmieniony. Nic nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!