Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klocki hamulcowe odmowa wymiany na Gwarancj


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zwracam się do was z prośbą o wskazówki dot. reklamacji produktu objętego gwarancja chodzi mi dokładnie o klocki hamulcowe... Wczoraj po wizycie w ASO dowiedziałem się, że Gwarancja nie obejmuje sytuacji gdy klocki " piszczą " podczas hamowania <piwko> co jest dla mnie chore, ponieważ jest to wada fabryczna produktu, rozumiem sytuację gdy klocki nadają się do wymiany wtedy jest to rzecz normalna. Moje klocki mają zużycie na poziomie 45% ( zostały wczoraj sprawdzone ) i piszczą niemiłosiernie podczas hamowania, wystarczy lekko nacisnąć pedał hamulca !!! i aż do momentu zatrzymania się wydobywają się okropne piski. Serwisant stwierdził, że jedyna opcja to wymiana klocków, które są Dobre :oops::) Jak myślicie czy warto walczyć z ASO ? Dodam, że klocki są fabryczne z RENAULT.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w sprawie piszczenia klocków niewiele załatwisz. Według producentów samochodów i producentów samych klocków nie jest to wada produktu. Jak kupisz nowe klocki w sklepie, założysz i będą piszczeć, to też nikt ich nie będzie chciał wymienić.

Moim zdaniem zostają dwie opcje: przeżyć piszczenie (choć zdaję sobie sprawę, że w nowym samochodzie za kilkadziesiąt tysięcy to dość frustrujące) albo wymienić klocki na nowe, najlepiej innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też klocki zaczęły piszczeć przy przebiegu zaledwie 6800 km. Pojechałem do ASO, zgłosiłem problem, auto przyjęli, sprawdzili, klocki wyczyścili jakimś preparatem na piszcząse klocki i piszczenie zniknęło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki jako element zużywający się w normalnej eksploatacji nie podlegają gwarancji. Moim zdaniem jak piszczą podczas hamowania to wcześniej zostały przegrzane i zeszkliły się. Trzeba by było je wymontować i potraktować papierem ściernym lub pilnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obserwuj problem bo mi później zaczęły klocki piszczeć najpierw podczas hamowania później również w trakcie jazdy (po 40 tyś km). W tym przypadku już dyskusji nie było.

Naprawa na gwarancji.

 

pozdr

ssp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też dodam coś o klockach w ogóle to z nimi coś nie tak jest :evil: za dużo zgłoszeń na forum się pojawia o piszczeniu <piwko> u mnie jest tak, że piszczały po zimie przy lekkim hamowaniu przy mocniejszym wciśnięciu hamulca piszczenie znikało, drażniło mnie to bardzo bo jak tu cały czas w mieście wciskać heble na maksa, w serwisie nic nie było mowy o wymianie wyczyścili tylko i była rewelacja nastała cisza, teraz jest tak że czasem się odezwą ale nie za głośno i jest to do przeżycia ;-)

na szczęście nie miałem problemu, że piszczą podczas szybkiej jazdy wtedy zawsze jest cisza :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!