Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek / Autoalarm


Rekomendowane odpowiedzi

Centralny zamek (lub fabryczny autoalarm) posiada opcję automatycznego zamykania pojazdu po jego opuszczeniu i oddaleniu się (jeśli sami nie zrobiliśmy tego wcześniej za pomocą guzika na klamce - zwłoka czasowa jakieś 10s). Sygnalizowane jest to "piknięciem" i mrugnięciem kierunków (przy ręcznym zamykaniu "piknięcie" nie występuje).

 

Może ktoś się orientuje czy możliwe jest jego przeprogramowanie aby domykał również otwarte szyby (tak jak to sie dziaje przy podwójnym nacisnięciu guzika na klamce) co znacznie podniosłoby jego funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że domykają się po dwukrotnym kliknięciu przycisku na drzwiach/karcie <piwko> ale ja bym chciał aby po odejsciu od samochodu sam się zamknął domykając jednocześnie szyby - teraz sam się zamyka (aktywując jednoczśnie alarm) ale nie domyka niestety szyb :-(

 

P.S.

Trochę przyoszczędzili na przyciskach do zamykania samochodu w porównaniu z poprzednikiem (MII = 5 przycisów/możliwości, MIII = 1 przycisk/możliwośc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę - brak domykania szyb przy HF doskwiera...choć z drugiej strony ja nigdy nie mam otwartych szyb a i ilosć przycisków na karcie mnie nie interesuje - od kupna auta widziałem ją na oczy może raz czy dwa - siedzi sobie grzecznie w etui.

 

Tak przy okazji spytam - czy alarm wydaje z siebie jakiś dżwięk przy zamknięciu auta? U mnie jest cisza i jedyne co słyszę to dzwięk ryglujących się zamków i składających się lusterek. Jakoś bardzo to nie przeszkadza ale wolałybym usłyszeć jakieś subtelne potwierdzenie, że auto faktycznie się zamknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zamykam recznie (z guzika) samochod nie wydaje zadnego dzwieku (podobno dzialanie alarmu sygnalizuje dioda od centralnego zamka/wskaźnik blokady drzwi, przy nawiewach centralnych - tak mowili cos jak odbieralem auto w serwisie).

2. Nie zamkam z guzika - poprostu odchodzę od samochodu - następuje jego automatyczne zamkniecie potwierdzone subtelnym piknieciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie tego piknięcia nie ma...hmmm..ktoś wie gdzie dostać instrukcję obsługi alarmu fabrycznego? (poza serwisem oczywiście co do którego z taką duperelą nie chce mi się jechać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś 2 razy odszedłem standardowo od samochodu ale sam się nie zamknął... nie wiem czemu a po powrocie musiałem go otworzyć z karty bo nie działał system HF. Instrukcje do alarmu mogę wrzucić do działu download (to są tylko 2 strony tekstu) - postaram się dziś wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

totalną porażką jest fakt że samochód/autoalarm w żaden sposób nie potrafi sobie sam domknąć szyb po odejsciu od pojazdu (bez dotykania klamek i karty) - potwierdzone przez 2 salony... a nie jest to chyba zaden problem przy szybach impulsowych i HF z punktu widzenia przeprogramowania alarmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!