Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szyba - otwieranie na odwórt i skokowo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

lewa przednia szyba od kierowcy otwiera się zupełnie odwrotnie w stosunku do innych szyb (tj. inne się zamykają, ta się otwiera) a samo otwieranie przebiega skokowo. Czytałem, że na skokowe otwieranie szyb należy przeprowadzić proces uczenia szyby - przeprowadzone kilkukrotnie - niestety bez rezultatów. Co może być przyczyną? Co muszę sprawdzić? Niestety nie mam jak sprawdzić czy sam przełącznik działa poprawnie (to by mogło tłumaczyć jedną z wad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przy montażu zamieniono przewody miejscami (moze być w przełączniku lub przy silniczku szyby) Aby to sprawdzić spróbuj przyuczyć szybę ale odwrotnie. Spuść ją na dól i chwile przetrzymaj. Jeżeli po takim przyuczeniu szyba bedzie sie normalnie otwierać i zamykać (tylko odwtotnie) to wina przewodów. Trzeba rozebrać i zamienić miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przy montażu zamieniono przewody miejscami

Nie ma takiej możliwości, wtyczki da się włożyć tylko w jednym położeniu. Chyba, że ktoś coś grzebał w kabelkach, a tego kolega krysk, już nie napisał.

Przypuszczam, że padł albo pada moduł na silniczku, Już gdzieś o tym czytałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby to sprawdzić spróbuj przyuczyć szybę ale odwrotnie.

 

Tak też próbowałem - zwątpiłem w swoją pamięć podczas przyuczania i próbowałem obydwu wersji - niestety żadna z nich nie pomogła - szyba nadal się otwiera skokowo. Co do zamienienia przewodów - tutaj jest mi ciężko się wypowiadać, ponieważ jestem świeżo upieczonym właścicielem. Sądziłem, że to bardziej wina przełącznika lub też nienauczonych szyb - przełącznika niestety nie mam jak sprawdzić.

 

 

Moduł na silniczku? Czy jest jakiś sposób abym to zweryfikował przed wymianą na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

problem, :evil: zostawiłem autko z kartą w środku z włączonym radiem i na światłach, niby tylko na chwilkę ale to się sporo przeciągnęło ;( No i padł mi aku.... ;/

po podładowaniu (3godz) wszystkie 4 szyby otwierają się skokowo, czy powinienem bardziej podładować aku no i na czym polega "przyuczenie szyb"? no a może coś walnęło przy tej kochanej francuskiej elektronice, bo z tego co słyszałem różnie z nią bywa - czy pech dosięgnął i mnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, więc przyuczanie w moim przypadku nie pomaga, szarpie nadal, no i niewiem co teraz aku czy elektryka <ok>

 

[ Dodano: 2010-09-08, 07:28 ]

hehhee dziwna sprawa, podłączyłem aku pod prostownik na całą noc - coś zadziałało ino nadal nie kapuje

dwie z szyb podnoszą się gładko a kolejne dwie nadal skokowo - o co tu biega ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyuczanie w moim przypadku nie pomaga

Przyuczenie polega na zamknięciu szyby skokowo i jak już jest zamknięta to trzymasz ok 10 sek. przycisk tak jakbyś chciał zamknąć szybę. Po czym szyba otwiera sie normalnie. I tak z kazdą szybą.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Żaden z waszych sposobów u mnie nie śmiga MII 2 dzwiowa. Zaczęło się od tego że na parkingu szyba kierowcy sama opuściła się pod moją nieobecność. Rozebrałem drzwi silnik wyrwał się z tego zwijacza i kombinowany moduł. Kupiłem silnik z modułem szyba chodzi pulsacyjnie ale tylko do dołu, odłączałem akumulator na 5 min, przyuczałem i nic tak się bawiłem sterownikiem z drzwi kierowcy że przestała chodzić prawa szyba. Pomocy. Może jakiś elektryk z okolic Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!