Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szarpanie, rzucanie, jazda na rodeo


kmalinatechno

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie znalazłem podobnego tematu więc jeżeli ktoś widział to proszę nakierować, a mianowicie mam pewien problem z megane II 1,5d.

 

jadąc powyżej 50km/h samochód zaczyna szarpać, nawet bardziej to rzuca, zachowuje się jak by coś było z zawieszeniem albo kołami, wymieniłem w nim wszystkie koła, wyważone zostały, w zawieszeniu wymieniłem wszystkie sworznie i końcówki drążków kierowniczych, ale dalej nic, łożyska są dobre, amortyzatory tak samo, ogólnie zawieszenie w porządku, ale jak jade zaczyna szaleć. dokładniej to jak mam wrzucony jakikolwiek bieg to się dzieje (nie sprawdzałem z wstecznym) zjeżdżając z górki na biegu bez dodawania gazu tak samo się dzieje ale jak już dam na bieg jałowy albo wcisnę sprzęgło to wszystko jest ok. już nie wiem gdzie szukać przyczyny. sprawdzałem półośki, nie czuć na nich żadnych luzów, proszę o pomoc.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale czy jak na biegu jałowym by nie skakało jak bym mocno gazował, bo na nim jest spokój??

 

[ Dodano: 2010-08-12, 20:55 ]

ogólnie to brałem i sprawdzałęm fizycznie czy silnik się rusza i nie widziałem aby poduszki miały luzy ;/ może macie jakiś pomysł na sprawdzenie bez kupywania nowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak już dam na bieg jałowy albo wcisnę sprzęgło to wszystko jest ok. już nie wiem gdzie szukać przyczyny
jeżeli to wszystko ustaje po wciśnięciu sprzęgła dlaczego wymieniałeś całe zawieszenie,koła itd? :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła nie były i tak już dobre, też mi doradzano że to może być coś z zawieszenia, fakt że prawy sworzeń miałem i tak do wymiany. nie wiem już co robić, może doradzicie jak sprawdzić poduszki od silnika i skrzyni, bo nie widać luzów

 

[ Dodano: 2010-08-15, 13:41 ]

już auto sprawne, okazała się wina poduszki od skrzyni. ona się składa z 2 gum i wewnętrzna była pęknięta. wymieniłem i wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!