Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jak zamontowac sensory czujnika parkowania ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nabylem zestaw czujników parkowania do zamontowania na tył auta. Nie jest to zestaw oryginalny, dedykowany do Scenica, jest to komplet uniwersalny, ktory zalozyć mozna do kazdego auta. Jesli chodzi o centralke, wyswietlacz, to z tymi elementami podczas montażu nie mialem problemu. natomiast problem pojawil sie z umiejscowieniem samych sensorów. Zauwazylem, ze za plastikowa czescia zderzaka w ktorej wiercilem otwory znajduje sie wlasciwa, stalowa czesc zderzaka. Jest ona na tyle blisko tej plastikowej,ze niemozliwe jest zamontowanie sensorow na wysokosci gdzie ona sie znajduje. Sensory glebokie sa na ok 18mm. Konieczne zatem jest wiercenie otworow tak by nie trafic w belke. Wypada to ok 25 mm ponizej poziomej osi zderzaka. Problem w tym, ze z racji ksztaltu zderzaka, krzywizny, po zamontowaniu sensorow w tak wykonanych otworach "patrza" one nieco w dół,a czolo sensora powinno byc pod katem 90 st do podloza. Stad podczas pracy czujnika, daje mi falszywy sygnal znajdujacej sie przeszkody, a tak naprawde jest to sygnal odbity od jezdni. Nie jest to ciagle ,ale podczas cofania na plaskim terenie, na dystansie 15 m potrafi sie trzykrotnie zalaczycz i wariowac z pomiarami lub tez nie widziec prawdziwej przeszkody bowiem koncentruje sie na tym co blizej, czyli jezdni.

Zastanawia mnie, jak zamontowane sa ORYGINALNE sensory. Czy tez wypadaja ponizej poziomej osi plastikowego zderzaka. Jesli tak, czy posiadaja jakiez podkladki skosne, korygujace położenie. Moze oryginalne sa tak uksztaltowane by wysylac/odbierac sygnal rownolegle do jezdni? To pytania dla osob ktore taki, oryginalny czujnik parkowania maja zamontowany.

Prosze tez o odpowiedz osoby ktore montowaly nieoryginalny czujnik, jak one zamontowaly same sensory w zderzaku i jak im to dziala.

Dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam, stempel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempel, nie odpowiem wprost na twoje pytanie jak zamontowane są oryginalne. Odpowiem inaczej, jak zdemontujesz tylny zderzak to od środka zobaczysz zaznaczenia (kółka) w których należy wywiercić otwory pod czujniki. Nic nie musisz więcej kombinować jak je rozmieszczać (wyżej/niżej, lewo/prawo).

Co zaś się tyczy poziomowania to czujniki nie są wprost symetryczne (przynajmniej te moje) i po osadzeniu w zderzaku lekko idą w górę zmiejszając ryzyko wzbudzenia przez wysoki krawężnik czy też innych zakłóceń. Zauważyłem w swoich za to co innego: jak są zabrudzone (kurz i to już nawet 1 dzień czy 2 po myciu) powoduje że wzbudzają się częściej. Sądzę że to już jednak zależy od jakości samego czujnika i te droższe są lepsze od tych najtańszych - choć być może niekoniecznie tylko sam czujnik ale i elektronika sterowania być może wyłapuje zakłócenia nie będące przeszkodami. Teraz jednak pokusiłbym się o zakup jednak markowych droższych niż tych co kupiłem choć trochę uspokoiły się (albo ja przyzwyczaiłem) i działają jednak dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ogólnie rzecz ujmując w połaci zderzaka po zdjęciu listew są otwory na czujniki, za to są różne listwy do wersji z fabrycznymi czujnikami parkowania i bez. Opis montażu czujników z wymiana listew na oryginalne z otworami opisana jest tutaj: http://megane.com.pl/files/file/67-manual-montazu-czujnikow-cofania-i-kamery-w-siiphii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy w Scenicu I ph II też są zaznaczone otwory pod czujniki parkowania ( od wewnątrz)? ;) Chciałbym założyć i ta wiedza byłaby przydatna.

nie ma, trzeba oznaczyć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem oryginalnych na allegro do innej renówki i koszt montażu oryginalnych używanych czujników wynosił w najlepszym przypadku 450zł +koszty przesyłek. Koszt obejmował zakup listew, czujników, centralki i wiązki pod zderzak.

Kupiłem chiński zestaw za 50 zł z buzzerem i jestem zadowolony.

Oryginalne czujniki mają tą zaletę, że są oryginalne i można je diagnozować clipem.

Chińskie mają tą zaletę, że są tanie, działają, a jak padną to cały zestaw jest tańszy niż jeden oryginalny czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam serdecznie,

czy ktoś może podać wymiary oryginalnych czujników, tzn chodzi mi ze mam nieoryginalne czujniki a moge kupić tanio platiki na zderzak które maja oryginalne otwory i dlatego pytam osób którye mają ryginalen czujniki jaka jest średnica czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!