Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Od 6 miesięcy jestem użytkownikiem Scenica 1.6 z 2005 roku. Około trzech tygodni temu spotkała mnie niespodzianka - problem z odpaleniem. Wyglądało to tak, że nie miał siły przekręcić rozrusznikiem, "klikał" przekaźnik i przygasały kontrolki. Odpaliłem z drugiego akumulatora i do dnia wczorajszego wszystko ok. Wczoraj rano wypad do miasta stołecznego W-wy i z powrotem. Zaparkowałem pod domem za pół godziny chciałem odjechać znowu to samo. Telefon do przyjaciela i z drugiego akumulatora - działa. Proszę o pomoc czy to czas na nowy akumulator, czy problem z innej beczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zostawiłeś coś prądożernego włączonego, albo autko pobiera za dużo prądu podczas postoju, gdy jest zamknięte... Chociaż znam też przypadki, że gdy akumulator padł to z minuty na minute nie mogłem odpalić... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do elektryka. Dzisiaj odpaliłem podjechałem do sklepu i znowu to samo. Z drugiego odpaliłem, pojechałem na działeczkę. Powrót po około 6 godzinach odpalił, ale nie będę czekał bo zastrajkuje w najmniej odpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Sprawdź rozrusznik ,bo wygląda mi to na styki elektomagnesu lub tulejki na wirniku rozrusznika . Przy dwóch akumulatorach ma dość prądu aby zakręcić rozrusznikiem.

Ja mam ten sam problem ze nie chce odpalic nawet z drugiego akumulatora.

I chciałbym (zanim odwiedze mechanika)sprawdzic rozrusznik i styki przy nim.Ale nie wiem za bardzo gdzie go szukać w komorze silnika.Od góry da sie do niego dosiegnąc na tyle zeby przynajmniej sprawdzic styki elektromagnesu?

 

 

Naprawione .Została naprawiona instalacja elektryczna.Zaśniedział kabel gdzies w obwodzie i nie podawał prądu ze stacyjki do rozrusznika.Więc rozrusznik maiłem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry da sie do niego dosiegnąc na tyle zeby przynajmniej sprawdzic styki elektromagnesu?

Może i się da, ale to kombinacja alpejska, lepiej od dołu. Ale poza sprawdzeniem kabli nic więcej nie zrobisz.

 

:-)darkside80, na forum piszemy pl-literkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator to jedno, drugą opcją jest automat rozrusznika. Przerabiane w Sceniku IphII i wszystko też najpierw wskazywało na akumulator. Jeżeli problem się powtórzy sugeruję zatargać na sznurku do elektryka żeby mógł zdiagnozować. W moim przypadku zabawa w kotka i myszkę trwała 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sprawdzic rozrusznik...

Nie wiem na ile jest to miarodajne,ale w moim przypadku sprawdzenie polegało na pomiarze napięcia podczas kręcenia rozrusznikiem.U mnie pomiar wykazał 9,5V(na w pełni naładowanym aku).Do wymiany poszły:automat i tulejki rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!