Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic IphII] Wysokie obroty na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hello

 

No i przymierzyłem się do wymiany tych uszczelek. Niestety bez sukcesu.

Udało mi się ściągnąć obudowę filtra p., a potem tą plastikową puszkę. Samej przepustnicy nie odkręciłem, bo śruby bardzo mocno siedziały, a bałem się przyłożyć za dużo siły i zerwać śruby.

Także wymieniłem tylko tą grubszą uszczelką od strony filtra p., a ta od strony kolektora została. Kolektora też nie ściągałem, bo nie miałem tych oringów i stwierdziłem, że nie ma sensu tego ruszać. Poza tym zauważyłem, że mam zerwaną jedną śrubę od kolektora (tą przy filtrze p.).

Niestety efekt wysokich obrotów pozostał, ale już nie falują tak jak przed wymianą uszczelki.

Generalnie to się narypałem przy tym nieźle. Teraz zastanawiam się co zrobić z tą zerwaną śrubą kolektora ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hello

 

W końcu oddaje auto do mechanika w celu wymiany uszczelek pod kolektorem i na przepustnicy.

Mam jednak pytanie. Co to jest - jak nazywa się element nr 13 na schemacie i czy pod nim jest jakaś uszczelka? Ze względu na urwaną śrubę od kolektora mechaniory najprawdopodobniej będą ten element odkręcać, wiercić, gwintować ... czy coś w tym stylu.

post-26482-1292241313_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po wymianie uszczelek (przepustnica + kolektor) i krótko mówiąc ... jest zaje...fajnie. Różnica jest tak duża, że przez pierwsze kilometry jazdy musiałem się przyzwyczajać do normalnego zachowania auta.

 

Koszty: uszczelki przepustnicy 62 zł, uszczelki kolektora 98zł, robota 120zł (w tym usuwanie zerwanej śruby kolektora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Grubsza uszczelka nr 82 00 068 583 grubość 0,8 cm średnica 7 cm

Cieńsza uszczelka nr 82 00 068 566 grubość 0,4 cm średnica 6,5 cm

komplet w serwisie 62 zł.

 

Dubluje pytanie kolegi czy średnice uszczelek mierzone na zewnątrz czy wewnątrz, oraz czy uszczelka ma przekrój kołowy (oring)?? Przy okazji czy te uszczelki pasuja do silników 1.4 16V?? Z góry dzieki za info pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy a mam jeszcze pytanko, jak zajrzałem pod maskę dziś i pobawiłem się przepustnicą (dodawałem gazu) to wyraźnie słychać takie zasysane powietrze gdzieś od kolektora. Ciężko to zlokalizować bo głośno jest ale wyraźnie świszczy powietrze, coś jak odkurzacz taki i tylko jak dodam gazu do oporu to wyraźnie słychać. Czy to po prostu dźwięk powietrza wędrującego przez kolektor czy faktycznie gdzieś lewe powietrze bierze??

Jak wymieniłem uszczelkę to nie słyszałem czegoś takiego niestety, albo po prostu uwagi nie zwróciłem.

Obroty są ok, nie falują, trzymają się dobrze. Ale autko trochę osłabło bo już takiego zbierania nie ma albo się przyzwyczaiłem po prostu.

Chyba jeszcze raz trzeba będzie rozebrać i zobaczyć :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychać świst

No to jest bardziej jakby rurę od odkurzacza ręką zatkać i puścić, taki dźwięk właśnie jakby odkurzacz zasysał powietrze :mrgreen:

 

Aha no to jeśli tak jest to ok, bo mówię obroty trzymają się dobrze, a jeśli by brało lewe powietrze na kol ssącym to by coś nie tak w jeździe było a jest też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

jestm nowym posiadaczem meganki 1,4 16V i mam objawy jak wyżej. Czy ktoś z was byłby tak miły i przesłał mi manual_przepustnica.pdf - bo podany poprzednio link już nie działa......

z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!