Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie sprzęgło i problem z biegami


inozbik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kończy mi się sprzęgło to jest fakt i pierwsze pytanie czy sprzęgło od laguny, scenika będzie pasować?

 

Druga kwestia to problem z biegami, przy wrzucaniu dwójki i czwórki zdarza się że mam zupełnie luźną dźwignię i nie mogę nigdzie zapiąć biegu, dopiero po zatrzymaniu i próbowanie "na chama" pozwala wyjść z tej sytuacji i potem jest normalnie, każdy bieg wchodzi jak marzenie aż znowu go coś zaboli. Zauważyłem że to zdarza się gdy zmieniam bieg przy wysokich obrotach, może być to wina sprzęgła? Czy skrzynia również odmawia już posłuszeństwa?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźna dźwignia świadczy raczej o problemie z mechanizmem "wyboru biegów". Zacząłbym od spojrzenia pod auto czy przypadkiem nie rozkręcił się drążek łączący dźwignię zmiany biegów w kabinie z łącznikiem wybieraka w skrzyni. Jest on skręcany metalową obejmą wiec nie wykluczone, że coś się rozkręciło i lata luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (co już Ci pisałem) warto zwrócić uwagę na sprzęgło i kasetkę z linkami. Skrzyni póki co bym się nie czepiał. Niestety aby sprawdzić sprzęgło, trzeba wymontować z auta skrzynię biegów, a żeby dostać się do kasetki, zdemontować wydech.

I takie pytanie poza konkursem. Poduszki skrzyni biegów i silnika są sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inozbik, miałem bardzo podobny przypadek. U mnie po wrzuceniu biegów 2,4,6, (czyli lewarek do tyłu) lewarek był luźny i dawał się delikatnie przesuwać w tył. Okazało się, że mam uszkodzone, popękane zapinki przy końcach linek od strony skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inozbik, koszt używki 100-200 pln. Kosztu wymiany niestety nie znam, miałem to robione bezpłatnie. Podczas wizyty w warsztacie panowie mechanicy przy wyjmowaniu skrzyni sami połamali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa skrzyni załatwiona! Dzisiaj znowu miałem taką sytuację, po chwili męki żeby zapiąć jaki kolwiek bieg skrzynia wróciła na swoje miejsce, podjechałem do poleconego mechanika, spojrzał na linkę od skrzyni i się okazało że po prostu wypadła z jakby prowadnicy, spiął ją porządnie do tego mocowania trytkami i jest jak nowa <ok> Koszt 0zł hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg firmy LUK do 1.9dci jest sprzęgło o numerze 624 3211 09 (kosztuje 1100zł w intercarsie) a do 2.0 16v jest 624 3200 09 cena ponad 700zł tylko że jest niedostępne. Swoją drogą jeśli chodzi o sprzęgło to ważna jest średnica i otwór mocujący reszta to raczej bez większych różnic? Z innych modeli powinno podejść. A jak wygląda regeneracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!