Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc przy wyborze Megane/Scenic


Rekomendowane odpowiedzi

m4rin3r0,

Jak na kombi to trochę za słaby silnik 1,4 - oprócz Megi II 1,6 mam megan classic 1,4 RN z 97r i stwierdzam, że w pewnych sytuacjach brakuje mu pary. Zwróć uwagę czy działa klima, oraz jeśli ma wspomaganie hydrauliczne sprawdź w maksymalnym skręcie kół czy nie ma zgrzytów podczas jazdy. Sprawdź również tylne nadkola czy nie ma ognisk korozji (u mnie się niestety pojawiły). Dodatkowa uwaga aby sprawdzić czy auto było bite zwróć uwagę na wszystkie przerwy w karoserii czy są tej samej szerokości. Cena jest w sumie ok, ale jaki ma przebieg to jakoś się nie doczytałem chyba, że przegapiłem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę co do silnika - sam posiadam 1.4 16V w kombi i nie uważam, żeby to był tak słaby silnik. Zależy jak ktoś jeździ - nie można uogólniać. Ja np nauczyłem się jeździć maluchem, potem miałem poloneza. Oba te auta nie są demonami prędkości, ale właśnie jeżdżąc autami z małą mocą przekonałem się jak należy auto prowadzić, by nie stwarzać zagrożenia (nieprawidłowe wyprzedzanie, itp). Teraz jak wsiadłem do Megi widzę znaczną różnicę przyśpieszeni pomiędzy polonezem a megane (co jest oczywiste) i mając nawet te 95 koni pod maską wiem, że mi wystarczą w sytuacjach, w których będę wyprzedzał. Dlatego to nie jest tak, żę 1.4 w kombi jest za słabe - w zależności od tego jak kto jeździ to dla niego będzie słabe albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ludek umie jezdzic 16v i kreci ja wysoko (przypominam ze nasze silniki maja 95KM dopiero przy 6000 obrotów) to nie bedzie to za slabe auto. Osobiscie nigdy nie dokrecilem przy jezdzie po miescie do 6000, kilka razy na wyscigach, ale to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 16V obecnie i całkiem przyjemnie się jeździ 75 KM o podobnej wadze co megane kombi ;) wiec uważam ze zmienię auto na większe o podobnych osiągach - a rajdowcem nie jestem i już wyrosłem z deptania gazu w podłogę i ostrego hamowania przed światłami ;)

 

jutro jadę oglądać tą białą sztukę ;) z łodzi.

dziekuję za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, użytkownik jt pisze o megane 1.4 z 97 roku, kiedy nie było jeszcze silnika 16v tylko był 8v i miał 75 KM co jest znaczącą różnicą ;-) Widać jt nie bardzo ogarnia specyfikę MI :-P

mam 16V obecnie i całkiem przyjemnie się jeździ 75 KM
16v miał 95km, a 1.4 70 lub 75km w zależności od wersji, nie było wersji 16v o mocy 75km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem od gościa więcej zdjęć tej białej megane kombi

 

oto link

http://m4rin3r0.fotosik.pl/albumy/278760.html

 

 

treść wiadomości mail od gościa

To są miejsca w których są maluśkie wgniotki i w dwuch czy w trzech

miejscach są minimetrowe ślady korozji. Lewy błotnik był uderzony na

parkingu przez kobietę.Błotnik został wymieniony na nowy ale minimalnie

różni się kolorem.Ale co najważniejsze samochód nie ma szpachlówki.

 

powiedzcie czy nadal warto jechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4rin3r0, ja bym sobie odpuścił, po zobaczeniu zdjęć doszedłem do wniosku, że wkład finansowy będzie większy niz 200 PLN. (no chyba, że nie przeszkadzają Ci wrzody na lakierze i flejtuchowate wnętrze, a to tylko spostrzeżenia wizualne. Nie wiadomo jaki stan techniczny.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli z mechanicznej strony nie trzeba będzie nic robić to poprawki lakiernicze pochłoną większe nakłady

 

odpuszczam sobie tą sztukę - szukam dalej ;-)

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-09-27, 12:40 ]

Jak napisał CareK, on szukał swojej 4 tygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!