Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc przy wyborze Megane/Scenic


Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się właśnie wydaje, ze coś to auto przydzwoniło - zwróciłem uwagę na tylną klapę samochodu - plastik na zakończeniu klapy jest umieszczony wyżej niż plastiki po bokach klapy - w innych samochodach są prawie równo - wydaje mi się, że z klapą jest coś nie tak.. I chyba sobie to auto odpuszczę.

 

Ale znalazłem inne, z Gliwic - http://moto.allegro.pl/item228761001_renau...lasciciel_.html i wydaje mi się autko całkiem w porządku. Czy to prawda, że samochody od dealerów są pewniejsze niż z komisów i od osób trzecich? Bo takie opinie słyszałem. Samochó ma 75 tyś przebiegu, rok produkcji 12/2001, czyli prawie 2002 - bezwypadkowy, kupiony w kraju, po przeglądzie serwisowym (tak w ogóle to co to jest dokładnie?) wymieniony rozrząd i pompa wody no i olej i filtry. Co o tym aucie sądzicie? Warte jechania 268 km (tyle mam do Gliwic) i ewentualnego kupna? Przepraszam za pytania, ale do tej pory miałem Fiata 126p (od znajomego) i Poloneza Caro (również od znajomego) i wiedziałem co kupuję. Od roku marzy mi się Renault Megane Grandtour (zakochałem się w tym aucie), specjalnie pojechałem na wakacje (normalnie studiuję) do Anglii - charowałem dzień w dzień przez 3 miesiące od 5 do 20 i zarobiłem sobie te 20 tyś, których nie chcę teraz wydać na auto jakieś lipne, które miałoby się zaraz rozlecieć ;-( Wiem, że ta historia w sumie nie ma może dla innych większego znaczenia, ale dla mnie ma ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ponad 150 tys to juz jest bardzo duzo ? Jak dlugo wytrzymuja Meganki ?

 

W tej chwili silniki benzynowe do remontu ganiają po 300 000 i więcej. Przy takim przebiegu należy się spodziewać pewnej liczby koniecznych napraw eksploatacyjnych (sprzęgło - tarcza, docisk, amortyzatroy - to zalezy tez jak ktos jeździł i gdzie - pojedz na zwykle badanie techniczne i zapytaj jaki jest procent zużycia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapka schowka we wnętrzu jest ciemniejsza (w 2003r w coupe były czarne wnętrza) co może sugerować jej wymianę

Nie koniecznie ta klapka była wymieniana, może ten efekt pojawia się tylko na zdjęciu.

W tym drugim aucie kolor tej klapki ma odcień zielony :D

 

poza tym auto na zdjęciach wygląda ok

Albo mi się wydaje, ale na tylnym, prawym błotniku jest niewielkie wgniecenie(pierwsze auto).

Ja bym to zostawił ale zawsze to jakiś punkt do zaczepienia przy negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci poczytać forum, będziesz wiedział co się psuje, na co trzeba uważać i ile kosztują naprawy. Na pytanie "czy warto?" nie wiem co ci odpowiedzieć, zależy za ile, jaki przebieg, jakie wyposażenie itp.

Mnie się bardzo podoba, ale ja bym np. w tej chwili nie kupił, za 4-5 lat bardzo poważnie bym się zastanawiał nad takim samochodem.

Benzyna czy diesel ? Chm!!! :roll: ... jeden i drugi ma zalety i wady.

Najlepiej poczytaj forum, będziesz bliższy podjęcia decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nowy na forum!!!

 

zamierzam dokonać zakupu renault megane II , bardzo spodobal mi sie model kombi (dzieci), z kolei możliwości finansowe oceniam na do kwoty 35.000 zł, z wielu wątków które z uwagą przeczytałem mam kilka pytań:

 

1. jakie naprawy można uznać za typowe w przypadku silnika o napędzie benzynowym, czy te standardowe które wymieniacie dotyczą jedynie diesli

2. z ogłoszeń które prześledziłem wynika że pojazdy z silnikiem benzynowym są generalnie tańsze ale czy aż tak tzn. czy reguła jest kupno rocznika 2004 za cenę ok. 29.000-34.000 złotych

3. na jakie kwestie należy zwróci uwagę przy zakupie benzyny

4. może ma ktoś do zaoferowania coś godnego polecenia (przepraszam, że wykraczam nieco poza wątek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) planuje od niedawna kupić auto.. jestem młodym kierowcą bo od roku posiadam prawo jazdy:P dziś się dowiedziałem że taty znajomy chce sprzedać renault megane z 1999 roku. Auto sprowadził dla siebie z Francji pół roku temu. nie było nic stuknięte poza zderzakiem który został wymieniony:) silnik 1,9d. Przebieg (z tego co mówi oryginalny) 150 tyś km. Auto srebrne. Wizualnie bdb chociaz nie jestem znawcą:D wersja RNX czy jakos tak ehhe;P Auto posiada 4 poduszki powietrzne, klimatyzacje manualną, wspomaganie, fabryczny radiomagnetofon + 6 głośników + sterowanie przy kierownicy.

 

Przyznam, iż nigdy się nie interesowałem tymi samochodami. Nie wiem jak to stoi na rynku czy się psuje czy też nie.

i teraz takie pytanie do Was.. Czy warto?:D Właściciel chcę 13 tyś. Myślę że spuści na 11500:) jestem w o tyle dobrej sytuacji że to znajomy i gdyby coś szwankowało to raczej pomoże naprawić:D Jego brat sprowadza auta a on to sprzedaje bo kupił nową megankę:D

 

Pozdrawiam:P wiem że przynudzam ale rzadko pisze na forum eheh:) z góry dziękuje za wypowiedzi;p

 

hmm blachy w megance są z ocynkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

 

Wiele już było próśb o pomoc. Oryginalny nie będe i tez o pomoc poproszę.

Rozglądam się za Megane drugiej generacji. Ograniczeniem jest ilość pieniędzy. Konkretnie 30 tysięcy peelenów;) Autko na "spacerować" po mieście. Na forum wyczytałem, że wersja DCi 1.5 najlepiej się do tego nadaje ( niskie spalanie ). Czy w ogóle uda się coś takiego trafić? Na allegro jest całkiem sporo ogłoszeń, ale nie wiem w ogóle warto sobie nimi zaprzątać głowę. Jestem z okolic Gdańska więc obowiązkowy trip po komisach odbyć się musi;) Mam też możliwość sprowadzenia autka z niemiec, ale przeglądając ogłoszenia na internetowych serwisach wydaje mi się, że będzie ciężko zmieścić się z kwocie. To samo tyczy się francji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!