Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia basowa, montaż?


brudijr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, otóż zakupiłem skrzynke basową :)

Nie pytajcie jaka, bo tania i ma grać, ale mam większy problem ;/

 

Otóż jak pociągnąć kable od radia do skrzynki? Zasilające wiem, ale problem jest z czinczami i jednym odcinającym zasialanie radia... pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja puściłem zasilanie lewym progiem, chinche po środku auta, pod dywanikiem kanapą i do bagażnika. Prowizorka ale sprawuje się bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja wszystko puściłem pod konsolą, pod maskownicami po prawej stronie przy lewej nodze pasażera. Jest tam cienki duży plastik który się trzyma na jedną spinkę na wcisk. Wyjąłem tą spinkę, puściłem tamtędy kabel pod tunelem lewarka zmiany biegów (trzeba demontować) i później pod listwą pod ręcznym.

Kilka wskazówek:

Żeby zdjąć plastik pod ręcznym wyjmujesz najpierw popielniczkę/sterowanie tylnych szyb - jest tam ukryta nakrętka 10. Odkręcasz i podnosisz listwę do góry.

Później odkręcasz torxy z przodu przy podłodze i jeszcze dwa są ukryte pod mieszkiem lewarka zmiany biegów (jego łapiesz palcami u dołu i ciągniesz do góry).

 

Pierwszy raz się trochę z tym bawiłem żeby było ładnie. Za drugim razem zrobiłem to może w 10 minut z podłączeniem wzmacniacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment idzie pod wykładziną - można ją podnieść - tylko trzeba podnieść kanapę. Wada tego rozwiązania to to, że widać delikatną "górkę" od kabla, ale u mnie i tak tam nikt stóp nie opiera (2 miejsca z tyłu), w innych autach raczej też się tam stóp nie opiera. Jak wspomniałem wyżej - to tylko prowizorka. Żeby było ładnie można by podłożyć obok kabla jakąś gąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilający kabel puściłem lewym progiem od akumulatora.

Sterowanie wzmacniaczem akurat mam razem w kablu chinch, a masa jest w karoserii (dodatkowo pociągnąłem kabel od tylnej lampy).

 

Poczekaj jeszcze trochę z montażem, może podpowie ktoś obcykany w temacie bo ja jestem cienki w te klocki - podpiąłem i działa, a że są błędy w sztuce to dobrze o tym wiem. Tak czy siak jestem zadowolony z tego jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musialeś coś do tej karoserii podpinać?

Tak, chociaż u mnie wzmacniacz wisi pod tylną półką na specjalnym metalowym stelażu i to nie było konieczne, jednak dla pewności podpiąłem. W elektrycznym kupiłem "oczko" z otworem 6mm, zacisnąłem na nim kabel, przykręciłem razem z masą lampy do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu powinieneś mieć: plus, masę i sterowanie (chinche i pokrętła pomijam).

U mnie wzmacniacz ma masę na obudowie, więc wystarczyłoby też samo przykręcenie do karoserii.

Jak masz problem to podjedź do mnie, coś wymyślimy :) Nie takie rzeczy się robiło pod akademikiem 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!