Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oklejanie folia zamiast malowania


rambolipamboli

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdura - zobacz sobie w linki które powklejałem. Koszt Meganki to niecałe 3000 zł (głównie zależy od użytej foli) do tego folię można odklejaĆ SPOKOJNIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile tak mniej więcej kosztowało by oklejenie dachu na czarno i ewentualnie maski? co do maski to zastanawiam się czy nie kupić jakiejś używanej czarnej ( koszt w granicach 300-400 zł) ale dachu nie kupie używanego a chce mieć go czarnego razem z maską bo łądnie bedzie się to komponowało z czarnymi felgami a auto ma kolor biały. Więc wiecie mniej więcej jaka cena oklejenia dachu? i maski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Podepnę się pod temat ale trochę z innej beczki ... a mianowicie mam Meganke z czarnym środkiem

Panel środkowy w koło radia oryginalnie w kolorze srebrnego karbonu

I z racji paskudnie wyglądających uchwytów drzwiowych pomyślałem na oklejeniem ich folią w podobnym kolorku oraz ewentualnie osłonek wentylacyjnych oraz daszków nad zegarami i wyświetlaczem radia.

I moja prozba proszę ewentualnie o wasze sugestie , porady ewentualnie zdjęcia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie foli itp. :)

 

Co powiecie o tej foli

wiem ze tania ale może warto spróbować

http://moto.allegro.pl/folia-carbon-3d-tuning-karbon-5-kolorow-10x10cm-i1634638465.html

Edytowane przez matias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pamel na necie jest parędziesiąt firm co się tym zajmuje profesjonalnie , Jeśli byś sam chciał to koszty napewno z 3,4 razy mniejsze :applause: w zależności jaka folia i czy np. spierniczych jak bedziesz obklejal.

Ja z tego folii już się wyleczyłem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ile tak mniej więcej kosztowało by oklejenie dachu na czarno i ewentualnie maski? co do maski to zastanawiam się czy nie kupić jakiejś używanej czarnej ( koszt w granicach 300-400 zł) ale dachu nie kupie używanego a chce mieć go czarnego razem z maską bo łądnie bedzie się to komponowało z czarnymi felgami a auto ma kolor biały. Więc wiecie mniej więcej jaka cena oklejenia dachu? i maski?

 

Oklejenie dachu 360 zł a maski ok 200 zł. Cena z użyciem markowych folii przeznaczonych do oklejania samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puki ktoś nie spróbuje tej folii to się nie przekona tak na prawdę. Mnie zastanawia tylko fakt, jak z trwałością? ładnie wygląda naklejona gdzieś na masce samochodu, czy na konsoli wewnątrz, ale czy na rączce od drzwi po kilku miesiącach nie zacznie schodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A próbowaliscie moze sami oklejac różne elemnty?

Zastanawiam sie właśnie nad oklejeniem dachu na czarny mat, lub carbon. Mysle tak sobie, że chyba nie trzeba miec super umiejetnosci do ładnego oklejenia, tymbardziej, że to jest dach. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma co się przejmować lakierem, podobno po podgrzaniu łatwo schodzi. Zostawiasz auto na słońcu, idziesz na plażę się poopalać...

Wracasz zjarany do fury, a tu folia sama schodzi płatami jak twój naskórek wieczorem po oparzeniu słonecznym.....

Tu kolega wyżej pisał, że chce tylko maskę łopkleić. Też nie ma obaw, pare kółeczek po osiedlu na III biegu z prędkością 100km/h i też samo zlezie.

Ktoś tu doświadczony sam o tym pisał bo siedzi w temacie, "wystarczy podgrzać". :)

 

P.S.

A tak na poważnie...

Jak to właśnie jest z tą folilyliją w ekstremalnych temperaturach, czy auto zostawiane na słońcu latem w upalne dni nie ukróci żywotności takiej wyklejanki i nie pomarszczy jej tak samo jak motogodziny pomarszczyły tyłek mojej teściowej :(

 

Też bym z chęcią swoje autko zreinkował jakimś ciekawym wzorem, przy tym optycznie zmieniając jego kształt i wygląd.

Jednak taki projekt bym wolał sobie sam wydziergać w programie graficznym 3D by mieć większą frajdę i satysfakcję (bo gust i racja jest jak D_ _ A, każdy ma swoją...), a zabawę w oklejanie zostawił w rękach fachowców od tej roboty..... :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!