Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 2.0 16v benz.102kW 99/00r Problem z o


qba_bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od zakupu auta mam problem z odpaleniem mojego Scenica jak np. posłucham pare min. przed odpaleniem radia lub podziala mi dmuchawa pare min.U elektryka sprawdzany byl akumulator i okazało sie ze jest w 100% sprawny! Nie wiem co jest grane.Ale mam Scenica 99/00r z navigacja firmowa i nie wiem czy ona czegos nie mota mi ale akumulator jest ok wiec nie wiem w czym tkwi problem.Jak po paru min słuchania np radia chce odp Scenica to pare min musze go krecic i dopiero odpala ale nie zawsze.Czasami odczekam troche po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i po czasie rozrusznik pomalu zadziala jak znowu pokręce.Ale kasuje mi sie komputer tzn.spalanie ,kilometry,dystans itp. tak jak bym odłączył akumulator.Co może byc nie tak??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź styki na klemach, szczególnie plusową (klucz 13). Do tego sprawdzenie czujnika położenia wału. Spróbuj odpalić pożyczając prąd z innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzic ten czujnik położenia wału???I nie wiem czy to by była przyczyna??? Bo co to ma do rzeczy z elektryka a to wyglada mi na słabe napiecie tak jak by akumulatora a jest on w 100% OK.Więc sam nie wiem ale może ten czujnik tylko nie wiem jakie sa wady jak jest zrypany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czujniku położenia wału jest już, delikatnie pisząc, dużo napisane na forum. Znajdziesz na pewno. O pożyczeniu prądu też już pisałem, trzeba sprawdzić to, co najprostsze. Napisz czy odpalanie na kable ma jakiś wpływ czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie.Mój problem z odpalanie mojego Scenica sie pogarsza!!! Teraz za każdym razem męczy sie z odpalaniem i za każdym razem kasuje mi sie komputer ( km,spalanie itp).Ostatnie stałem na swiatłach i i dziwnie zgasł silnik po czym musiałem odpalic i znowu za 3 razem załapał.To chyba faktycznie ten czujnik :) Nowy czujnik ile by kosztował???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!