Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1,5dci - huczenie przy 2000obr


tusiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytam bo nie mogę znaleźć nic na ten temat a być może ktoś się spotkał z taką usterką, mianowicie podczas jazdy przy obrotach 2000 i wyżej zaczyna huczeć coś jak (łuuuu łuuuu łuuuu łuuuu....) zwiększając obroty huczy jakby z większą częstotliwością i ciszej. Wydaje się że to silnik ale on pracuje równiutko. Na postoju na luzie przegazowuję go powoli i nic takiego nie słychać. Miałem wymieniony rozrząd sprzęgło wysprzęglik łożyska na półosiach, napinacz paska alternatora i dalej huczy sobie. Na kompie też nic nie wyszło. Nie wiem czy to może łożysko samego alternatora albo pompy klimy ale to by raczej na postoju tez huczało?? Czy może to skrzynia biegów?? Brak mi już pomysłow.

 

Help mi bo mam już dość tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jeszcze do układu wydechowego - miałem kiedyś podobnie i okazało się że połączenie tłumików było nieszczelne i wylatujące gazy wprawiały w rezonans osłony termiczne i też było takie głuche buczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam chyba podobny problem. Słyszę w kabinie podczas jazdy jakieś takie szelesty. U mnie są dość nieregularne. Najbardziej słychać to przy schodzeniu z obrotów. Na postoju nic nie słychać. Co ciekawe odgłosy pojawiają się tylko przy porządnie rozgrzanym silniku. Na niedogrzanym jest cisza.

Problem pojawił się dzień po wymianie oleju, filtrów. Wymieniana też była odma, gdyż stara puszczała olej.

Zastanawiam się, może to turbina pada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Nie dawno mój problem z huczeniem sam się rozwiązał. Na Alejach w Krakowie odpadło koło pasowe alternatora. Po wymianie na nowe znów odpadło więc wymieniłem alternator i teraz jest wszystko w porządku huczenie ustało. Źle był także założony pasek alternatora czego nie potrafił stwierdzić nawet pan z ASO RENAULT. Powiedział że nie wie czy tak ma być czy inaczej??? Poza tym wyglądał jakby pierwszy raz na oczy widział renówkę:)A tak do tego pasek alternatora wymieniał mi też gość który kiedyś pracował w renówce, więcej do niego nie pojadę.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!