Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tryb awaryjny i samochod nie odpala.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moja matka jadąc samochodem gdzieśtam, zauwazyla ze cos jest niewporządku z samochodem tzn: radio nie działa, nawiew nie działa a po wlaczeniu odparowywania szyb włączył się tryb awaryjny. Przestraszyla sie, zjechała na pobocze wylaczyla silnik i samochód nigdy więcej się nie uruchomił. Z tego co mi opisywal braciak, dzień wcześniej jakby coś pukało, skrobało? w alternatorze. Ale ze samochod jeździł to to olali.

W obecnym stanie, po próbie odpalenia samochodu dzieje się tak:

Po nacisnieci przycisku start (i wlozonej karcie) samochod jakby normalnie przygotowuje się do odpalenia (sprawdza olej, uruchamia niektore rzeczy typu swiatla) ale z komory silnika słychać terkot (1 sek) i nic.

 

Sam wymyslilem taka teorie: po prostu alternator sie spieprzyl i nie laduje (co sie dokladniej spieprzylo to nie wiem, moze szczotki?), a w trakcie jazdy dzialajace systemy, i swiatla dobily akumulator. Po wyczerpaniu aku i odcieciu zasilania calej elektroniki system wywalil tryb awaryjny, ale poki silnik dzialal mozna bylo jechac.

 

Co z tym fantem zrobic? Rozebrac alternator i sprawdzic stan szczotek? Czy moze macie jakies inne teorie dotyczace tego co padlo (jakis konkretny uklad elektroniczny?) i nie warto sie bawic w to samemu tylko zaholowac do serwisu, niech oni sie martwia? I czy przy obecnym stanie dalby rade taki myk: naladowac aku, sprobowac odpalic (byle do serwisu dojechac bo holowanie z matka to katorga)?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator naładowany, samochód odpala.

Dalej jednak brak ładowania i pytanie:

Co sie moglo z tym alternatorem spaścić?

Szczotki, czy moze regulator albo cos innego?

Dodam ze samochod (diesel) normalnie ma taki dosc hm, miekki? dzwiek. teraz bardziej klekocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!