Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

oswietlenie bagaznika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Zakupiłem Scenic ph2 i zabrałem się za rozwiązywanie problemów z oświetleniem.

 

Problemy:

1. Ciągłe świecenie się lampki bagażnika.

2. Podczas jazdy zapala się lampka podsufitowa i na wyświetlaczu pojawiają się otwarte drzwi.

 

Co sprawdzone:

1. Wymontowana krańcówka z klapy bagażnika sprawdzone przejścia działa (podczas wciśnięcia rozwiera)

2. Po zamknięciu auta brak ikony otwartych drzwi na wyświetlaczu a lampka dalej świeci ciągle.

 

Proszę o sugestie, co sprawdzić i gdzie szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w RX4, nie łączyła prawidłowo lampka na pasażerem z tyłu (nie świeciła więc chciałem wymienić żaróweczkę, poruszałem tą lampką i pomimo, że była w tej samej pozycji zaświeciła się, czyli żarówka sprawna a zły styk. Zdemontowałem dla pewności wszystkie, poprawiłem styki ruchome. Lampki poustawiałem na tryb automatyczny i teraz lampka bagażnika gaśnie. A myślałem już, że ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lampkami z tylu u pasażerów to też raz działało raz nie ale to wszystko zrobiłem na cacy, czyszczenie styków podgięcia i jest lux tylko denerwuje mnie ta lampka w bagażniku...

 

O co chodzi z tym trybem automatycznym lampek? Możesz trochę jaśniej gdzie się to ustawia ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tryb automatyczny, chodzi mi o to, że zapalają się automatycznie po otworzeniu drzwi, lub otwarci centralnego zamka z pilota, gasną same po jakichś 30 sekundach. Lampki mają po prostu trzy położenia: wyłączone / włączone na stałe / włączają się automatycznie. W moim bagażnikowa ma tylko jedno położenie, nawet zastanawiam się nad zamontowaniem wyłącznika, bo jak robię coś na podwórku, to lubię słuchać radia a tedy lampka pali się cały czas (na razie wyjmuję żarówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Podczas jazdy

zapala się lampka podsufitowa i na wyświetlaczu pojawiają się otwarte drzwi.

Sprawdź krańcówki w każdych drzwiach, a nie tylko w bagażniku. Mogą być zabrudzone w środku lub źle zamontowane co w efekcie powoduje że przy drobnych ruchach drzwi sygnalizują ich otwarcie.

Nie tak dawno był o tym dość duży temat.

 

z lampkami z tylu u pasażerów to też raz działało raz nie

Nie wiem jak jest w PhII ale pewnie tak samo. Lampki nad drzwiami pasażera mają dwie pozycje (musiałbym sprawdzić u siebie, ale teraz mi się nie chce auta odśnieżać ;-) ) Naciska przesuwa się samo "szkło" co powoduje włączenie lub wyłączenie lampki. Tam bym szukał przyczyny.

 

Jeśli chodzi o lampkę bagażnika to u mnie ona świecie ok 30 sek. Tak jak światła w kabinie a potem się wyłącza.

 

Oświetlenie bagażnika i tylnych lampek sufitowych przechodzi przez złącze R2, które znajduje się pod osłoną plastikową lewego przedniego progu lub pod plastikiem pod rączką otwierania maski. Tam bym szukał przyczyny. Możliwe, że są w niej zaśniedziałe styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuffenuff, podłóż coś cienkiego (np. tekturę) między czujnik zamknięcia klapy i plastikowy próg. Jak zgaśnie lampka to masz klapę do regulacji.

Lampki nad drzwiami z tyłu mają 3 położenia, jak napisał Zygmunt Małek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady w piatek mam wolne od pracy to uderze do garazu posprawdzac wszystkie krancowki, na temat zlacza R2 poczytalem wlacznie ze zdjeciami jak nie uda mi sie zrobic tej lampki bagaznika sprawdze przejscie. Dam znac o postepach w piatek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pozycja włączenia...

W megance jest tak:

Naciśnięcie(przełączenie)górnej części klosza lampki-tryb auto

Klosz na płasko-stałe wyłączenie

Naciśnięcie dolnej części-włączenie na tryb ciągłego świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

 

ale ja mam scenic :) chociaz opis jest dobry

 

problem rozwiazany krancowka od klapy bagaznika musiala nie stykac po zamontowaniu lampka gasnie:) przycisk otwierania tylnej szyby zmontowany z przycisku reseta od komputera tez dziala:)

 

Na forum używamy polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

U mnie w bagażniku nie gaśnie lampka. Po wyciągnięciu i odpięciu całkowicie krańcówki także pozostała włączona. Dodatkowo nie zapala mi się oświetlenie kabiny, ale tutaj na początek wezmę sprawdzę krańcówki. Gdzie znajdę tą kostkę odpowiedzialną za oświetlenie kabiny? Jedni mówią, że przy stopach kierowcy a inni że po stronie pasażera. Sam już zgłupiałem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!