Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

usterka wspomagania kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rozpocząłem wycieczkę ok 11:00 przy temperaturze ok. minus 15 stopni, samochód po dwudniowym postoju na dość siarczystym mrozie (w porywach -19). Aby trochę rozruszać samochód zrobiłem wycieczkę ok. 8 km. Zaparkowałem pod sklepem na jakieś 15 minut. To powrocie okazało się, że dalsza jazda jest niemożliwa. Przy próbie rozruchu pojawiał się błąd na desce "usterka wspomagania kierownicy" poprzedzony wielokrotnym 'cyknięciem' pod kołem kierownicy (standardowo przed rozruchem cyknięcie jest pojedyncze). Restarty nic nie pomagały. Może trzeba dodać, że w międzyczasie świeciło dosyć mocno słońce i zaczeło nagrzewać samochód. Po ok. 45 minutach ponowna próba zapalenia już powiodła się. Piszę dla tych, którym się to zdarzy, żeby wiedzieli, że niekoniecznie musi to naprawić serwis. Może to zbieg okoliczności a może pomogła rosnąca w południe temperatura w stronę zera. Pewnie elektronika zawiodła na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda taka wiadomosc czy blad jest zapisywana w komputerze samochodu ktora pozniej wyciaga sie Clipem.

Bardzo dziwne ze u ciebie sie to nie zapisalo, szczegolnie ze nie bylo to tzw ostrzezenie ale juz awaria z sygnalizacja STOP.

Ja mialem usterke zwijacza poduszki czolowej kierowcy i co jakis czas zapalala sie lampka airbag i oczywiscie jak mialem juz jechac do serwisu to gasla, na szczescie komputer zapisuje takie informacje i serwis nie musial mi wierzyc na slowo tylko sam sprawdzil i zwijacz poduszki wymienili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaskce to miałeś szczęście u mnie co pewien czas przy uruchamianiu silnika mam problem z rozrusznikiem, a mianowicie po naciśnięciu przyciski start/stop rozrusznik robi buu... tak jak by zatrzymywał się w pół obrotu i komunikat na desce "naciśnij sprzęgło+start" po ponownym naciśnięciu start/stop samochód kręci i zapala normalnie byłem z tym w serwisie i u mnie w komputerze samochodu nie ma śladu po żadnym błędzie więc na ten czas usterka jest nie do wykrycia, jeśli nie pojawia się cyklicznie, a tak jest, oczywiście w serwisie wszystko było w porzo :evil:

czyli jak widać elektronika to jest czasem utrapienie i zagadka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

qwertz

Dla swojego bezpieczeństwa nie lekceważ tego co się stało ze wspomaganiem.

Dobrze, że stało się to na parkingu. Inaczej do tego podejdziesz, gdy nagle podczas jazdy wyłączy się wspomaganie - czego Ci oczywiście nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!