Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

niezgodność silnika z dowodem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem Megane II 1.9dci kombi z IX 2003 roku. Auto było sprowadzone z Belgii w lutym tego roku (przez gościa który mi go sprzedał), facet twierdzi że wymienił silnik po kolizji rozrządu, ktora nastąpila niedługo po sprowadzeniu auta przez niego (auto sprowadził dla siebie).

Silnik na swap ponoć pochodził z Megane II Cabrio (nie wiem który rocznik), również 1.9dci. Gość twierdził że pod maską jest 120konna wersja, lecz oryginalnie podana w dowodzie moc to 85kW, czyli teoretycznie ok.116koni. Wartość ta jest również podana na fakturze belgijskiej, gdy ktoś kupował to auto z salonu - wiadomo, iż tam opłaty są zależne od mocy i z tego co się dowiedziałem Renault wypuszczał na tamten rynek takie wersje 1.9.

 

Zastanawiają mnie cztery rzeczy:

1. czy możliwe jest aby do wersji, gdzie fabrycznie był silnik 85kW włożyć wersję 88kW (120KM)? Moj nr VIN to VF1KM1G0....

2. na czym polegała fizyczna róznica między tymi silnikami, skad się bierze ich rózna moc?

3. jakie są ich oznaczenia, gdzie mogę je sprawdzić aby mieć 100% pewności co jest pod maską?

4. Czym się kierować kupując rozrząd (pasek+napinacz+pompa) do tego auta? Chciałbym zmienić i nie mam pojęcia czy mogę kierować się nr VIN, skoro pod maską jest (wg sprzedającego) coś innego niż w dowodzie...

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeżeli cały osprzęt pozostał ze starego silnika, to moc się nie zmieniła.

Rozrząd w silnikach 1,9 dCi F9Q stosowany w Megane jest taki sam niezależnie od mocy (przynajmniej tak podają katalogi.

Jeżeli została włożona wersja 120 KM, to silnik powinien mieć oznaczenie F9Q 750, lub F9Q 800/812.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!