Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ilość paliwa w zbiornika a kontrolka rezerwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znalazłem niestety odpowiedzi na moje pytanie ani na forum, ani w książce, dlatego postanowiłem zapytać:

Czy orientuje się ktoś może ile pozostaje paliwa w baku gdy zaświeca się kontrolka rezerwy w renault megane 2?

W książce napisano tylko, że należy możliwie szybko zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 80 km się uruchamia rezerwa. Ale ona przekłamuje z zasięgiem, podobnie jak komputer ze spalaniem. Sprawdziłem na własnej skórze. Jest jeszcze jakieś 8 litrów. Specjalnie tak podaję, bo zasięg będzie inny w zależności czy to miasto czy trasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Za każdym razem gdy zapala mi się ta kontrolka to mnie martwi dokąd jeszcze dojade. Czyli licze, że tak w ostre mrozy z 50 km jeszcze pojade. Dziwne że tak istotnej informacji nie podają w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proponuję też przestawić się na koła drewniane jak w bryczkach - nie ma problemu, że gumy nie złapiesz... pit-men sorry, ale takie posty są totalnie nic nie wnoszące. Bo to takie omijanie problemu. Wiadomo, że prościej, ale czasami jest się gdzies na zadupiu np. pojedziesz sobie na wyprawe na północ skandynawii ( a uwierz mi tam jest dopiero wygwizdów) i zapali Ci się kontrolka. To chyba dobrze wiedzieć ile możesz zajechać, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie brałem pod uwagę , że są jeszcze białe plamy (brak stacji paliw) wiadomo że na rezerwie można przejechać ok. 100km wszystko zależy od sposobu jazdy ,apetytu silnika na paliwo ,oraz od terenu po jakim jedziemy i każdy powinien doświadczalnie określić na ile tego paliwa mu starczy . Mi zdarzało się tankować megi po zapaleniu "księgowego" i do zbiornika weszło tylko 48l . Z prostego wyliczenia wynika ,że było jeszcze paliwa ok. 12l ( 60l pojemność katalogowa),ale żeby nie stresować się tankuję zawsze pod korek i nie dopuszczam do takiej sytuacji ,że pali rezerwa. dlatego nie spędza mi snu z powiek pytanie ile tej rezerwy tam jest. Stacje paliw w Polsce są tak gęsto rozmieszczone ,że nie ma problemu kiedy zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie zawsze. Zwłaszcza na autostradzie może być problem. np. z A4 od katowic nie ma stacji przez jakieś 60-70 km jeśli dobrze pamiętam. Więc jeśli się komuś rezerwa zapaliła wcześniej, a przez katowice leciał tranzytem ( a na tranzycie nie ma stacji jeśli mnie pamięć nie myli) to może mieć problem. Dlatego podałem przybliżoną wartość w litrach. Bo patrząc na chwilowe spalanie można oszacować mniej więcej odległość.

Chociaż wiadomo, ze lepiej tankować od razu po zapaleniu się rezerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem w mojej Megi rezerwa pali się tak przy około 100-110 km do suchego. Jak wjechałem na stację tankowanie do pełna potwierdziło, że w baku zostało mniej więcej tyle ropy ile wylicza komputer ze średniego spalania. Także niewiele i raczej należy rozglądać się za najbliższym ropopojem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Koledzy, a spotkał się ktoś z czymś takim, ze wskazówka była przed czerwonym polem rezerwy - przed, ale juz blisko, komp pokazywał zasięg 150 km, kontrolka rezerwy sie nie paliła i nagle stop, service, injection faulty? Co może być uszkodzone, bo mniemam, że coś jest skoro dolanie ropy rozwiązało problem. Szkoda tylko, że o 23 i po środku niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie gdy zapiszczy rezerwa zawsze jest spalone 48-49 litrów. Zasięg pokazuje jakiś krótki( chyba 70km), ale faktycznie mogę jeszcze zrobić ok 150km. Z resztą zawsze, gdy komputer przestaje odliczać ilość km do zatankowania, przełączam na ilość spalonej benzyny i to się pokrywa z rzeczywistością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!