Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

automatyczny ręczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

Od kilku dni, a właściwie to od pierwszych mrozów, walczę z problemem hamulca ręcznego. Prawdopodobnie zapomniałem wyłączyć go przed pozostawieniem na noc, choć do końca nie jestem pewien czy tego nie zrobiłem. świeci się serwis, a gdy po wyłączeniu silnika załacza się hamulec i chcę go ręcznie wyłączyć to zaświeca się stop i słychać piszczenie i hamulec się nie wyłącza. Wtedy uruchamiam silnik i po wyłączeniu powtarzam czynność ale już ze skutkiem, ale serwis dalej się świeci. Słychać jak się włącza i wyłącza,podczas jazdy nie czuć by hamulec trzymał. chyba tylko elektryk może pomóc, bo może przy okazji pomoże z kontrolką poduszki - odłączyłem akumulator i nie zgasła.

 

Może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, pomimo tego że hamulec ręczny działał prawidłowo podczas zimy to błąd hamulca ręcznego i tak się świecił. Pomogło podłączenie CLIP-a (reset ręcznego), a przy okazji technik zaproponował przeprogramowanie hamulca ręcznego zmieniając kraj uzytkowania na skandynawski.

W chwili obecnej hamulec ręczny mi się nie załącza po wyłączeniu silnika, natomiast gdy chcę go załączyć muszę pociągnąć za włącznik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kolego w ASO Tandem Będzin, ale również możesz zajrzeć do Katowic na Wczasową. Nie wiem skąd stukasz, ale na pewno w Twojej okolicy sa fachowcy do Reni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę z Rudy Śląskiej no i muszę w tym rejonie poszukać a co do metody aniewa to spróbuję jutro. aha jeszcze jedno, czy ASR jest w każdej wersji? u mnie podczas zapalania silnika nie pojawia się kontrolka, no i nie ma wyprowadzania samochodu z poślizgu. moja wersja to Privilage-chyba tak to się pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego ASR nie występuje w każdej wersji. Z tego co mi wiadomo można było to sobie wybrać jako opcje przy zakupie nowego pojazdu. U mnie np jest brak ASR mimo iz posiadam wersje LuxPrivilege z roku 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za odpowiedź SLY. Chciałem się jeszcze dowiedzieć, czy jesteś zadowolony z samochodu. Boję sie awaryjności i tej elektroniki. Przesiadłem się z Mazdy premacy no i jestem pod wrażeniem komfortu jazdy, wygladu itd. mazda bezawaryjna-niestety rozbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż śmigam nim już prawie dwa lata. Wcześniej miałem Scenica I i powiem szczerze bardziej mi przypadł do gustu.Powracając do tematu ogólnie JESTEM ZADOWLONY. Jestem jego drugim właścicielem i przez ten okres przejechałem około 50 tys.km(stan aktualny 132tys). Poza podstawowymi wymianami (płyny, filtry) wymieniałem łożyska tył wraz z tarczami i klockami oraz czujnik ciśnienia klimatyzacji (chyba to się tak nazywa), a i jeszcze zapomniałbym o naprawie wyswietlacza(smużenie). Reasumując wielki plus dla autka, ze daje mi tyle radości i komfortu z jazdy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i ja będę choć jestem jego 5 właścicielem - i nasuwa się pytanie, albo takie g... i się go pozbywali albo tak dużo palił - mam 98000 na liczniku. W tym tygodniu bede naprawial katalizator i odwiedzę elektryka w celu diagnozy palacych sie kontrolek wiec mam nadzieję, że na początek to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!