Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawiew działa dopiero po pewnym czasie


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem nowy na forum, pragnę się najpierw przywitać :-) A teraz do rzeczy, posiadam w aucie klimatyzację manualną. Problem jaki wystąpił jest dość dziwny, otóż po odpaleniu auta, które stało na dworze powiedzmy całą noc, nawiew nie chcę się włączyć. Mogę kręcić pokrętłami w różne strony i nic. Na początku myślałem, że to bezpiecznik lub jakiś kabel, ale ku mojemu zdziwieniu po około dwudziestu minutach jazdy nawiew wrócił do życia. Działał idealnie na wszystkich biegach. Niestety na drugi dzień sytuacja się powtórzyła. Gdy zostawiam auto na 1,5 lub 3 godziny wszystko działa jak trzeba, ale powiedzmy po nocy, nawiew znów potrzebują 20-30 minut pracy samochodu, aby zaczął działać. Taka sytuacja powtarza się od kilku dni i zawsze jest taki sam scenariusz. Czy ktoś wie w czym rzecz i potrafi mi pomóc?

 

Przejrzałem sporo tematów dotyczących problemów z układem wentylacyjnym, ale jakoś nic nie pasuje do mojego problemu. Jeśli się mylę, proszę o link do tego topiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi na dworze, ale wydaje mi się że to nie powinno mieć większego znaczenia. Nawiew zaczął się tak zachowywać gdy mrozy zelżały, wcześniej jak w nocy temperatura sięgała minus osiemnastu stopni w nocy to wszystko działało jak należy. Jeśli jednak faktycznie coś zamarza, to czy ktoś ma pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam automatyczna i jesli jest na auto to faktycznie na poczatku nie dmuch, jesli jest zimny, mysle ze to przez komputer, ze jak samochod nie jest nagrzany to po co ma dodatkowo wychladzac wnetrze? ale to tylko jak jest na auto jesli normalnie zmieniam sile to dmucha i na maksa zimnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!