Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zwiększenie mocy 1.9 DCi - Oszukanie kompute


Adek4100

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj kumpel u siebie w Passacie zamontował znany wszystkim znawcom silnika TDI patent z rezystorem polegający na oszukaniu komputera w wyniku czego pompa daje większą ilość paliwa na wtryski przez co zwiększa się moc silnika i to naprawdę sporo. Różnica przed i po załączeniu rezystora jest naprawdę spora ( ma zainstalowany wyłącznik by używać "dopału" w razie potrzeby a nie jeździć na nim cały czas. )

 

 

Pytanie czy DCi nie jest zbyt skomputeryzowany aby bawić się w tedy typu patenty i czy wogole jest to możliwe.

 

Badź opcja zwiększenia mocy mapą zapłonową czy ktoś orientuje się ile kosztuje ta zabawa moc ze (120 na 130 - może max 140KM )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły power box, poszukaj na forum bo już kiedyś opisywałem. Mam to u siebie, ale innej firmy i sobie chwalę bo jest o wiele lepiej niż fabryka, ale na przyrost 41KM gdzie seria to 100KM to bym nie liczył :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnię początkowo pisałem o tym kolega własnie w passacie w tym miejscu ( w VW 1.9tdi są 2 kable) Zainstalował rezystor 420 OHm i znacznie zwiększyła mu się moc, wyniosło go to 7gr za rezystor :-) Naprawdę musze powiedziec że róznica jest duża seryjnie ma 90KM myśle ze te 20KM mu przybyło, czuć duża roznice, i zaczałem szukac patentu do Megi i znalazłem tylko takie cos :-)

 

Box do VW kosztuje 150zł a w środku znajduje się tylko rezystor, trzeba rozpracować ten schemat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć!

Jestem tu nowy na forum. Mam 1,9 dci 120 KM. Moje pytanie brzmi; czy da się z tego silnika wyciągnąć jakieś dodatkowe KM? Przeczytałem watek, ale nie wynika z niego bezpośrednio!?

Czy ten silnik i turbina różnią się w ogóle od tego 130KM, czy też te 10 KM to tylko kwestia ustawienia komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam szczerze, że gdybym miał diesla, to pierwsze co bym zrobił to wgrał jakiegoś powerboxa czy coś. Koszt niewielki, spalanie maleje, i osiągi znacznie idą w górę :( gadałem z ojcem n/t power boxa do jego volvo. Na allegro oferowane są boxy po 200-250zł, a ze 140konnego diesla robi się 163-165 konny diesel o momencie ponad 350 niutków :( Dla mnie byłoby to bardzo atrakcyjne <ok> może kiedyś jak zmienię auto na klekota to się pobawię w takie rzeczy :( :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!