Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy da się naprawić napinacz pasów?Dlaczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w samochodzie zepsuty napinacz pasów bezpieczeństwa Czym mogła byc spowodowana usterka? Jak się szarpnie to nie zaciska i zatrzymuje pasa od kierowcy u pasazera jest wszystko ok Prosze o pomoc czy musze kupić nowy napinacz czy da się to naprawić i moze ktoś wie w jaki sposób będę ogromnie wdzięczny Pytam się ze względu na bezpieczeństwo wiadomo czym grozi nie zaciśniecie pasa nie daj Boże w razie wypadku Dlatego bardzo ale to bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzisz22, Naprawiałem mechanizm pasa kierowcy w swoim scenicu I.

Za wolno zwijał i nie do końca. Podciągnąłem sprężynę o 2 obroty po wypięciu końcówki pasa z bębenka, jednak okazało się, że sprężyna wypięła się z zawieszenia w zwijaczu. W związku z tym, musiałem rozebrać go na detale. Tak wiec demontaż jest możliwy ale trzeba podchodzić do tego jak do kontaktu z jeżem. Wymiana samego zwijacza bez pasa jest raczej niemożliwa, gdyż pas przechodzi przez zacisk hamulca, który jest maszynowo zawalcowany z resztą korpusu. Sam pas, a właściwie jego zaszycie przez ten hamulec nie przejdzie.

U Ciebie powodem braku hamowania pasa może być wyłamanie promienistych ząbków na mechanizmie zapadkowym z lub cieniutka sprężynka, która w tym mechanizmie współpracuje z zapadką. Jak się z tym będziesz bawił, rozbieraj od strony gdzie w osłonce jest kulka. Z tej drugiej jest ta płaska sprężyna, która lubi wyskoczyć jak ze starego budzika.Osłonki plastikowe z korpusem są połączone na czopy z kołeczkami rozpierającymi w środku. Tak jak w niektórych kołkach od tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!