Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik cofania


Rekomendowane odpowiedzi

przełącznik parkowania tez fajny pomysł ( tylko gdzie kolejny przycisk wsadzic :-/ )

Ja jak o tym myślałem chciałem do włożyć pod przełącznikiem ogrzewania tylniej szyby (w miejscu przycisku ogrzewania przedniej) jest blisko wajchy zmiany biegów więc jak sie bierzesz do parkowania to daleko nie szukasz <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudlaty, otwory wentylacyjne w tylnej belce, za zderzakiem, potem pod listwą maskującą tylny próg i za prawy bok bagażnika. Zasilanie od żarówki cofania, a do wyświetlacza przez tylny słupek, nad podsufitkę i wyświetlacz na zwijaczu środkowego pasa pod dachem. Wyświetlana odległość widoczna i po odwróceniu się w czasie cofania i w lusterku wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien,

jeszcze by się przydała odległość pierwszego czujnika od krawędzi czarnej listwy tzn. punktu "0" bo dalej to już wiem cytuje twojego posta

A>B= 36cm (3/10)

B>C= 48cm (4/10)

C>D= 36cm (3/10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory wentylacyjne w tylnej belce, za zderzakiem, potem pod listwą maskującą tylny próg i za prawy bok bagażnika

ja schowałem wszystko w kole zapasowym a to z powodu ze przednie sensory maja za krótki kabel ( o jakies 20 cm) a do koła zapasowego przez dekielek nie było problemu wyswietlacz przy zegarku dsc00033wx7.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przewody przewlekłem pod lewą tylna lampą. Po jej wymontowaniu (co trwa chwilkę) przełożenie kabelków jest banalne. Centralka siedzi pod tapicerką obok lampy. Jest tam taka klapka i miejsca w sam raz na cantralkę. Spisuje się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przeniesiono - scalono]

Witam

Mam czujniki parkowania z centralka i wyświetlaczem odległości pochodzi to z laguny 2005r moje pytanie brzmi następująco :

- czy da sie to zamontować w mojej megance ?? czy ktoś to robił ??

- czy ktoś ma jakiś schemat montażu i czy to trudne czy łatwe jest ??

- czy coś poza centralka i czujnikami i wyświetlaczem muszę mieć coś więcej??

 

Fotki zamieszcze w weekend jak będe miał to w ręku :mrgreen:

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, zakupiłem takie o to czujniki http://www.mse.pl/index.php?p831,czujnik-p...led-q4-kod-2821 . Testowałem czujniki w następujący sposób: wziąłem sztachetkę z płotu (płaska powierzchnia) i jeżeli zachodzi poniższa sytuacja:

czujnik o---/ sztachetka to sztachetka nie jest wykrywana, tak jakby ukośna powierzchnia odbijała w bok sygnał wysyłany przez czujnik. Testowałem skrajny czujnik, tak aby odbity promień nie wracał do innego czujnika. Czy wy też tak macie? Chciałbym przeprowadzić jakiś test na jakość naszych czujników i w ten sposób doradzić następnym kupującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko doradzę abys nie testował w sposób "stały". Jeśli chcesz sprawdzić jak nisko można je zamontować to trzeba je zainstalować na jakiejś listwie i ruszać listwą na danej wysokości. Ja sprawdzałem jeden z czujników na allegro bo chciałem zamontować u szwagra w Grand Scenicu. No i założyłem je na listwiena danej wysokości i nie "łapały" podłoża. Jednak po zamontowaniu w zderzaku na tej wysokości już niestety łapią. No i niestety nie wziąłem pod uwagę że auto się ugina pod obciążeniem.

 

Macie jakiś pomysł jak te czujniki skierować w górę aby nie łapały podłoża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!