Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik cofania


Rekomendowane odpowiedzi

dudu, do niektórych zestawów są dodawane specjalne podkładki do regulacji odchylenia płaszczyzny czujników w stosunku do pionu. Może należy właśnie takie zastosować, tzn.przygotować sobie z rurki plastikowej o odpowiedniej średnicy takie, których skos będzie odchylał czujniki od pionu by "patrzyły" lekko w górę. Innej regulacji poza właśnie taką raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem podkładki silikonowe z mojego dawnego zestawu i niestety nic to nie dało. Może faktycznie pobawię się w dorabianie z jakiejś rurki. Ale to będzie trudne. Strasznie cienkie trzeba by zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wczoraj kupiłem te:

http://www.moto.allegro.pl/item592455451_c...ory_buzzer.html

bezpośrednio od sprzedającego. Myślę że uda mi sie zamontować w ciągu tygodnia :P

 

Co do jakości to na mój telefon do innego sprzedawcy sprzedajacego czujnikami cofania prod. Valeo powiedział że nie handluje niefirmowymi bo sa z nimi problemy. Jak zapytałem jakie to odpowiedział że jak sie nagle coś pojawi za autem to one z opóźnieniem reagują na przeszkodę. Chyba niezłą ściemę puścił ale sam się przekonam <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to raczej ściema. Mój czujnik wykrywa nawet średnio szybko przejeżdżający samochód.

Jedyny problem, jaki wydaje mi się występuje, to możliwość oślepienia czujników przez ostre słońce świecące w tył samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem, że czujniki cofania są ultradźwiękowe, więc raczej nie mogą zostać oślepione przez światło. Również spotkałem się z informacją, że czujniki śmiało można pomalować i dalej będą działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

maly1984- fajny pomysł z umieszczeniem wyśiwetlacza nad lusterkiem wstecznym <ok>

czy ktoś z was kupił może czujniki EXUS? Zastanawiam się nam nimi ze względu na cenę i zadowolenie z alarmu w Megi I (parę ładnych lat działa bez zarzutu)?

i jeszcze tylko jedno pytanko: w instrukcji piszą o wysokości montarzu 50-65 cm. z tego co widać na zdjęciach wszyscy montowali zdecydowanie niżej i pewnie przez to czasami "łapie" trawę, dziury itp. Pytanie tylko na ile jest to uciążliwe w codziennym użytkowaniu i dlaczego w 5d hatchbacku nie montowaliście na czarnej listwie na wysokości tablicy rejestracyjnej?

dzięki za info

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie.

 

Ja się przymierzam do montarzu zestawu 2+4. Nie wiem czy brać dwa osobne czy kupić kompletny zestaw tego typu. Bardzo mile widziane opinie, zwłaszcza jeśl ktoś coś takiego używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze tylko jedno pytanko: w instrukcji piszą o wysokości montarzu 50-65 cm. z tego co widać na zdjęciach wszyscy montowali zdecydowanie niżej i pewnie przez to czasami "łapie" trawę, dziury itp. Pytanie tylko na ile jest to uciążliwe w codziennym użytkowaniu i dlaczego w 5d hatchbacku nie montowaliście na czarnej listwie na wysokości tablicy rejestracyjnej?

 

Przy okazji naprawy kierunkowskazów pytałem elektryka z ASO o montaż czujników cofania. Powiedział że na zderzaku są zaznaczone miejsca w któych należy je zamontować tak że nie ma kombinacji. To doyczy Scenic II ale myśle że Meggi II też się na to łapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!