Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik cofania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Jutro zamieszczę zdjęcie jak ja zamontowałem wyświetlacz od czujników cofania - moim zdaniem jedyne rozsądne rozwiązanie - ponieważ na górze deski rozdzielczej przy podszybiu wygląda beznadziejnie i na dodatek odbija się w szybie.
Czekam i czekam, a codziennie jest jakieś jutro <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować tanich czujników cofania. Te co ja kupiłem nie jestem zadowolony z nich. Piszczą kiedy chcą. Przypuszczam że są czułe na zabrudzenia (kurz). Spróbuję jeszcze wyłączyć dwa skrajne i zobaczę. Czasem działają nawet w miarę prawidłowo, czasem nie. Narazie nie mam czasu się tym zając na poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dopominam, bo po moim wyświetlaczu na desce zostaje tylko mały otworek w miejscu czujnika nasłonecznienia i łatwo go zamaskować zaślepką. Chętnie więc obejrzę jakieś lepsze miejsce na ten wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po kiego wyświetlacz w czujniku cofania ???

Nie dość że większy problem z zamontowaniem (estetyka i praktyczność) to jeszcze takie rozwiązanie nie jest praktyczne. Jestem kierowcą który podczas cofania patrzy do tyłu a więc po co mi wyświetlacz z przodu podający odległość ?

Jak już pisałem nie wiem co z moimi czujnikami ale już za tą cenę bym nie kupił - chyba jednak Valeo... 170zl ale przynajmniej firmowy i dobrze zestrojony powinien być. Reszta to loteria chyba że model który jest sprawdzony u kogoś z forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kierowcą który podczas cofania patrzy do tyłu a więc po co mi wyświetlacz z przodu

Mam dokładnie te same nawyki i przyzwyczajenia, więc mam wyświetlacz z tyłu.

ssa41666800x600.jpg

A teraz reszta fotek z zabudowy chińszczyzny za 100 w scenicu.

 

Demontujemy listwę progową, by przeciągnąć kable

ssa41649800x600.jpg ssa41650800x600.jpg ssa41651800x600.jpg

Zdejmujemy osłonę prawego głośnika

ssa41652800x600.jpg ssa41653800x600.jpg

Odkręcamy kilka TORX-ów i odchylamy plastikowy boczek bagażnika

ssa41660800x600.jpg

Odkręcamy osłonę zwijacza 3 pasa bezpieczeństwa w podsufitce

ssa41661800x600.jpg

Przez słupek za podsufitkę przeciągamy "wszędobylski" przewód 1,5mm², którym przeciągniemy przewody od wyświetlacza w stronę centralki

ssa41662800x600.jpg

Na osłonkę zwijacza naklejamy wyświetlacz i całość zakręcamy na swoje miejsce, to cała robota w środku kabiny

ssa41663800x600.jpg

Wklejamy dostarczonego w komplecie rzepa w upatrzone miejsce za głośnikiem

ssa41664800x600.jpg

Wklejamy centralkę, w tym miejscu jest możliwość jej wyciągnięcia jak wszystko będzie już poskładane

ssa41658800x600.jpg

Naklejamy samoprzylepną taśmę papierową na zderzaku i zaznaczamy po rozmierzeniu, miejsca na czujniki

ssa41672800x600.jpg ssa41671800x600.jpg ssa41670800x600.jpg

Wiercimy otwory

ssa41675800x600.jpg ssa41674800x600.jpg

Zakładamy czujniki i przeprowadzamy kabelki przez próg bagażnika aż do centralki, opis jak tego dokonać w moich wcześniejszych postach

ssa41818800x600.jpg ssa41817800x600.jpg ssa41821800x600.jpg ssa41820800x600.jpg

Przed kostką w lampie wpinamy się w przewód zasilania świateł cofania

ssa41655800x600.jpg ssa41656800x600.jpg ssa41657800x600.jpg

Podłączamy zasilanie, wyświetlacz i kabelki czujników. Tu jeszcze bez nich. Tak jak wcześniej pisałam, przy tym umieszczeniu wyświetlacza, czujniki muszą być podłączone odwrotnie jak w opisie. Zresztą to wyjdzie w czasie prób jakby coś było na odwrót czyli zgodnie z instrukcją montażu. Ważne by były podłączone po kolei, nie pomieszać kabelków.

ssa41667800x600.jpg

Całość składamy w odwrotnej kolejności i cieszymy się jak dziecko grzechotką z działającego czujnika i udanej operacji montażu. Teraz czas na browarek. <ok>

ssa41665800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien bardzo ciekawy sposób umieszczenia wyświetlacza - nie pomyślałem wykorzystaniu miejsca mocowania trzeciego pasa <ok>

 

 

PS.

A tak nawiasem mówiąc nie zaobserwowaliście zakłócania pracy czujników cofania na skutek zabrudzeń (kurz, pył). Nie zdarzało się że pikał za wcześnie ?

U mnie zdarza się że jak włączę wsteczny to czasem od razu cały czas piszczy (sugerując że przeszkoda jest tuż za autem kiedy to jestem sam na parkingu - żadnych krawężników itp).

Obawiam się czy przypadkiem nie jest tak że w przypadku kiedy jest pochyłość lekka to czy aby czujniki nie zbierają sygnału już z od kamienia albo nierówności parkingowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipi, Po ostatniej zimie też mi któryś z sensorów zwariował, chyba to jest lewy zewnętrzny. Już mam upatrzoną aukcję gościa z Gliwic co same zamienne sensory sprzedaje. http://www.allegro.pl/item642828281_uniwer...a_21_23_mm.html

Myślę zakupić i podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w MII ph I był seryjnie czujnik czy dopiero od ph II?

W MII phI był montowany seryjnie czujnik cofania- wiem bo takowy posiadam.

jest jakiś wyświetlacz czy pikacz tylko

niestety w formie "pikacza" montowanego z tyłu autka na słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujekwu, wszystkie działają tak samo, te droższe tez mają te same sensory, prawdopodobnie tez produkują to te same, małe......... itd, i minimalna odległość gdzie następuje dźwięk ciągły to 30 cm od przeszkody.

W tych co przedstawiasz widzę jedynie różnicę w złączkach na kabelkach za czujnikami, jest to i dobra i złe. Dobre bo ułatwia zdejmowanie zderzaka i ewentualną wymianę czujników, złe bo to kolejne miejsce łączenia na wtyczkę i gniazdo.

Tak że ja bym patrzył przez pryzmat portfela. (pomijając fakt, że buzer jest wQr........ i wolę patrzeć na wyświetlacz, a dźwięki mieć wyłączone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!