Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podłączenie zmieniarki fabrycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj na aleegro kabla, taniej będzie niż w ASO. Ale czy zmieniarka będzie pasować od kompletu od radia tuner list to nie wiem, najlepiej byłoby podpiąć i sprawdzić ale nie masz kabla... u ciebie pewnie oryginalnie był updatelist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zmieniarkę do Tuner List. Wszystko ładnie gra ale pozostało umiejscowienie samej zmieniarki. Chcę ją zamontować w schowku. Ma ktoś pomysł jak i co zdemontować zeby poprowadzić przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którym schowku, pełno ci ich w SCII. Znając życie pewnie masz przewód który wystarczy aby schowek schować pod fotel kierowcy/pasażera. Jak chcesz schować go w schowku w desce przed pasażerem to poradniki są już zrobione jak i co rozebrać aby się tam dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, w przypadku SCII stwierdzenie "w schowku" jest trochę nie trafione. Idealne auto dla przemytników :D. Oczywiście chodzi mi o schowek naprzeciwko pasażera. Dzięki, poszukam w poradnikach tylko jest mały problem...nie jestem zbyt biegły w poszukiwaniu i nie bardzo wiem gdzie tego poradnika szukać.

Edytowane przez lukasz-stargard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W końcu nabyłem kabel na ebay i zainstalowałem zmieniarkę. Chodzi OK pomimo że jest z wersji przedliftowej i pisze na niej że pasuje do modeli 2002-2005. Moje megane jest z 2007. Zmieniarka różni się odcieniem czerni no i podświetleniem, jest pomarańczowe a radio ma białe podświetlenie. Podświetlenie podłączyłem ze środkowego pinu mini wtyczki zmieniarki do kabla niebiesko/białego radia, czyli podświetlenia radia po załączeniu świateł, wystarczy podłączyć +12V i będzie świecić. Co do kabla to można samemu wyprodukować, do zmieniarki można użyć wtyczek i pinów od starych komputerowych kabli od cd-rom'u, tych którymi przesyłany był analogowy dźwięk audio. Zrobiłem kilka fotek kabla, może komuś to pomoże w przyszłości. Niebieską wtyczkę obcykałem z każdej strony, zieloną widać dobrze na jednej fotce. Co do wyjęcia zmieniarki jak nam się źle w kieszeni ułoży, lub kable przeszkadzają i nie da się radia wcisnąć, ona ma jakieś płaskie wyjmaki, dłubanie śrubokrętem nie dało rezultatu w moim przypadku, wyciągnąłem całą konsole, wcisnąłem zatrzaski i zmieniarka wyskoczyła. Aby wyjąć konsole musimy odkręcić 6 śrub TOROX, dwie w kieszeni radia po bokach, dwie pod klapka gdzie siedzi złącze diagnostyczne, dwie u góry nad wylotami powietrza. Nie używamy śrubokręta do podważenia konsoli czy ekraniku LCD, tego z zegarkiem. Wszystko jest na zatrzaskach, wystarczy rękami pociągnąć i wyskoczy.

 

thumb_hosting_zdjec_1489772775__img_1993.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1489772670__img_1984.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1489772696__img_1985.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1489772718__img_1986.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1489772736__img_1987.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1489772753__img_1988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!