Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie (katalizator?)


Pepsaj

Rekomendowane odpowiedzi

samochodowi mogło zaszkodzić cofanie fotela kierowcy bądź pasażera podczas odpalania silnika?
:)

 

Panowie skoda czasu dla Pepsaj :roll:

 

A niby dlaczego? Nie wymyśiłem sobie tego, tylko pytam o coś co od kogoś usłyszałem. BTW to dzięki za zignorowanie moich prywatnych wiadomości...

 

Nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.

Z tego co mówił poprzedni właściciel to instalacja jest sekwencyjna. STAG-4. Jutro podjadę do gazownika to się dowiem wszystkiego (mam nadzieję).

Tylko, że nawet jeśli to pomoże to zostanie problem z zapalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem przedwczoraj czerwonego STP (taki polecił mechanik), ale nie pomogło. Dziś dolałem więcej benzyny, dolałem jeszcze trochę płynu i dałem mu pochodzić godzinę na wolnych obrotach. Teraz jadę w 15km trasę, przejadę ją na benzynie i zobaczę czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? No to super mi mechanik polecił sprawdzony preparat... Eh a jak dokupię np. ten czarny STP to można go dolać do tego, który już wlałem?

15km to nie daleko, ale zawsze coś. Tak myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepsaj, takie drobne pytanie nie dotyczące tematu - po co ci samochód z LPG jak jeździsz "trasy" po 15 km :) Ja jak jadę w trasę to robię w weekend ponad 1000 km dlatego niedługo montuję LPG , ale tobie to się w ogóle opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy naprawdę szkoda czasu dla Pepsaj, podałem mu bez kosztowe rozwiązanie na pw on jednak woli pisać epopeje i tworzyć spiskową teorię dziejów.
Hej, kolego! Chciałem do Ciebie przyjechać, ale nie raczyłeś mi nawet podać numeru telefonu! Bezkosztowe rozwiązanie polegające na tym żebym jechał nie wiadomo do kogo i nie po co? Bez żadnych informacji na Twój temat itd? Pisałem kilka pw do Ciebie i nie odpisałeś. "Żółty dom". To miało określać Twoje kompetencje i wzbudzać we mnie zaufanie? Wystarczyło podać numer telefonu i pewnie we wtorek byśmy się widzieli...

 

Moderatorów forum proszę o usunięcie postów użytkownika FRM na mój temat. Nie uważam za uzasadnione pisanie o mnie takich opinii.

 

EDIT: Campino, może użyłem złego słowa, teraz to nie była trasa. Wcześniej też miałem samochód z gazem i wiem ile wydawałem na gaz, a ile musiałem wydawać, gdy przez jakiś czas musiałem jeździć na benzyniaku. Po prostu gaz się mi kalkuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Pepsaj,

przejrzałem graty i okazało się, że zachowałem sobie te buteleczkę na pamiątkę (Syn Power Gasoline fuel system cleaner). Pamiętam że kupiłem to w motoryzacyjnym - koszt 35 zł chyba.

 

PS. moim zdaniem nie warto kupować tanich bo nie wiadomo jaki to odniesie skutek.

 

[ Dodano: 2011-01-12, 20:56 ]

Jednak czarna buteleczka była ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gazownika. Wyregulował gaz i zmienił filtry. Od tego czasu nie gaśnie już w trakcie jazdy. (Tak swoją drogą to okazało się, że instalacja jest w ogóle źle założona, przewody zamiast iśc od spodu idą od góry, koszt zmiany to około 300-400 zł, ale gaziarz powiedział, że tak jak jest też można jeździć). Pozostaje natomiast problem odpalania kiedy samochód jest zimny, po dłuższym postoju albo po nocy. Silniczek krokowy jest ok, przepustnica też. Czy to możliwe, że winny jest jednak katalizator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na czwartek w serwisie Renault. Opcji jest dużo, pomysłów też. Sprawdzą go fachowcy od tej marki i może to coś wyjaśni. Dam znać jak już będę wiedział co wyniuchali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!