Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciągłe problemy z błędami komputera - POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z moją megi. Mam ją od trzech miesięcy i ciągły problem z błędami:

 

- trzy miesiące temu: airbag - kostka pod siedzeniem (popryskane i działa)

- dwa miesiące temu: problem z wycieraczkami, a na drugi dzień auto nie odpaliło. Błąd elektorniki. Wysuszona jakaś puszka, usunięty błąd czujnika wałka rozrządu = 320pln + 130pln laweta :)

- po tygodniu od odebrania auta podjeżdzając pod krawężnik (bardzo delikatnie) zaświecił mi się serwis, przestał działać abs, esp!!! KREW MNIE ZALAŁĄ :)

 

Auto stało pod domem przez dwa tygodnie bo były święta i termin dopiero na 17.01 dostałem u elektormechanika.

 

Po świętach wsiadłem w auto i troszkę pojeździłem po mieście. Nagle :) błąd sam ustąpił :)

 

Ależ się ucieszyłem, że zaoszczędzę parę złotych.

 

Długo moje szczęście nie potrwało bo na zajutrz podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka awarii silnika (servis bez stopu). Kontrolka świeci sie ciągle. Poczytałem troszkę i pomyślałem, że przechytrzę megi i odłączyłem "-" od aku. na noc. Rano podłączyłem aku. Jakież było moje zdziwienie, gdy spojrzałem na kontrolki i oprócz tego co się już świeciło (servis i silnik) zaświeciła się jeszcze kontrolka esp, której za cholerę nie mogę wyłączyć (przyciskiem do esp).

 

Proszę doradźcie mi co zrobić poza sprzedażą megi (bo tak było by najprościej)...

Boję się o kolejne koszty. Bo jak usunę jeden błąd to na drugi dzień pojawia sie inny - jakiś koszmar ;)

 

Czy to może być problem komputera? Może jego trzebaby wymienić. A może to problem tej skrzynki z bezpiecznikami... Nie mam pojęcia co piszę bo nie znam się za bardzo na elektronice samochodwej. Wiem jedno jak tak dalej pójdzie to ją spalę :)))

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie było nigdy we posiadaniu niemieckim. Najlepsze jest to, że auto jest bardzo i to bardzo zadbane. żadnych oznak podtopienia. Jedyne co to mógł być puknięty z przodu bo ma kilka nieoryginalnych śrubek. Może jakiś generalny przegląd instalacji??? Nie mam pojęcia jak do tego podejść. Poradźcie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno jak tak dalej pójdzie to ją spalę ))

 

nie pisz tak...ja tak straszyłem swoja lagunę (błąd esp/abs) i sie w zeszły piątek sama spaliła u mechanika w warsztacie... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!