Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja- Navigon


Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na zakup nowej nawigacji. Jestem zainteresowany sprzętem z mapami Europy. I tu mój wybór kieruje się w stronę urządzeń:

Navigon N40 Easy EU20, http://www.abcgps.pl/Navigon_N40_Easy_EU20-1642.html

Navigon N40 Plus EU43, http://www.abcgps.pl/Navigon_N40_Plus_EU43-1643.html

I tu moje pytania:

-Czy ktoś tych modeli używa?

-Jak wygląda sprawa aktualizacji map?

-Jak nawigacja przyjmuje dodatkowe POI takie jak: fotoradary przenośne, kontrole drogowe, ITD i inne, których zapewne nie posiada w swojej bazie?

-Czy te miejsca są poprzedzone komunikatami głosowymi każdy oddzielnym, czy jednym wspólnym dla wszystkich kategorii?

-Czy wyświetlacz jest odpowiednio jasny by był widoczny także w słoneczne dni i bez refleksów?

-Czy warto się pakować w Navigona, czy raczej brać pod uwagę inne urządzenia z innym oprogramowaniem?

Preferuję urządzenia z mapami NAVTEQ-a

Mile widziany odbiór TMC.

Przeznaczenie: 80% Polska, 20% Europa, szczególnie ościenne południowe i zachodnie.

Z założenia, tylko legalny soft, może nawet być certyfikat, zero "słodyczy"

To chyba tyle jak na pierwszą porcję pytań. Ciekaw jestem opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście eksploatuję od 4 lat NOKIĘ 330 z mapami Europy Auto Mapa ,aktualna wersja to 6.5.0 . Po wykupieniu licencji mamy 4 aktualizacje w ciągu roku , w oprogramowaniu już są wgrane punkty POI ,oraz fotoradary i niebezpieczne miejsca ,ale nie ma żadnego problemu aby wgrać własne punkty.O zbliżaniu się do POI jesteśmy informowani głosem . Z własnej obserwacji zauważyłem , że jak jest ich za dużo(POI) wyświetlanych to bardzo przeszkadza w obserwacji trasy .W menu sam ustawiam jasność ekranu dla nocy ,a urządzenie samo przełącza tryb pracy w zależności od czasu (sygnał z satelity o zachodzie słońca). Sieć dróg w Polsce jest odwzorowana w 99,9% ,Europa to już zależy od kraju . Po wpisaniu trasy nawigacja prowadzi od drzwi do drzwi , błąd w granicach kilku dziesięciu metrów na trasie ok.600 km to żaden błąd. Urządzenie sygnalizuję o przekroczeniu dozwolonej prędkości ( głosem - bardzo denerwujące lub wizualnie pulsuje podświetlona na czerwono wyświetlana prędkość ) . Duże miasta wyświetlane w grafice 3D- czasami przeszkadza.W oprogramowaniu są już wgrane różne POI no bary , stacje benzynowe ,teatry ,kina ,różne urzędy użyteczności publicznej z adresami i telefonami .Z opinii innych użytkowników GPS wynika , że najważniejsze jest oprogramowanie ,a mniej ważne jest urządzenie na którym się pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit-men, dzięki za odpowiedź ale AM mnie nie interesuje ze względu na zawarte w niej błędy na mapach. Nie mam zamiaru ich tu przytaczać ale w moim rejonie na kilku kilometrach kwadratowych jedna z nowszych map nadal ma te same babole co kiedyś. ( i to nie ze względu na nowości na drogach ale od zawsze program ma błędy, w znaczeniu wyznaczania trasy na nieprawdziwych mapach i nikt ich nie poprawia pomimo ich zgłaszania). Trudno zaufać czemuś, co w dobrze znanym mi terenie przyprawia o salwy śmiechu. Co to może zrobić w miejscach, które są mi nieznane, a nawi wówczas niezbędna :) Pozostawiam bez odpowiedzi......

No ale nie o tym to temat.

Wodotryski typu 3D, pikietaż i inne bzdety są mi zbędne, wiec tym mnie żaden program nie zauroczy. Nawigacji na Polskę używam już kilka lat, więc nie jest to dla mnie nowum. Z tego też względu mam określone wymagania, które w poprzednim poście zamieściłem. Niemniej, dziękuje za odzew.

Nadal oczekuję odpowiedzi od użytkowników NAVIGONA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zakup nowej nawigacji. Jestem zainteresowany sprzętem z mapami Europy. I tu mój wybór kieruje się w stronę urządzeń:

Navigon N40 Easy EU20, http://www.abcgps.pl/Navigon_N40_Easy_EU20-1642.html

Navigon N40 Plus EU43, http://www.abcgps.pl/Navigon_N40_Plus_EU43-1643.html

I tu moje pytania:

-Czy ktoś tych modeli używa?

Nie wiem czy to pomoże, bo nie używam w.w. urządzeń ale kontakt z Navigonem mam (miałem) przed zakupem megane z nawigacją. Generalnie używałem go na iPhone i miałem raczej pozytywne odczucia. Co prawda brak jakiś wodotrysków (jak w AM) i system potrafi b.dobrze doprowadzić do celu, ale starsze modele nie posiadały numeracji budynków, przez co na dłuższych ulicach "jesteś u celu" pojawiało się tak dosyć nieprecyzyjnie.

Jeśli chodzi o samą mapę to czytelna, przejrzysta,

-Jak wygląda sprawa aktualizacji map?

Na moim urządzeniu (mapa wgrana na telefon), zakupiona zaraz po premierze aktualizuje się sama do dziś bez żadnych opłat. Już ok. 2 lat.

W przypadku w.w. urządzeń lepiej gdy wypowie się jakiś realny użytkownik.

-Jak nawigacja przyjmuje dodatkowe POI takie jak: fotoradary przenośne, kontrole drogowe, ITD i inne, których zapewne nie posiada w swojej bazie?

Radary pamiętam że wgrywałem sam, było to bezpłatne. System informował o nich głosowo i wizualnie. Mapa posiada też asystenta pasów ale szczerze mówiąc, w aglomeracji śląskiej ani razu mi się nie załączył. Widzę, że jest też moduł inf. o korkach ale też musiałbym sprawdzić jak działa bo od pół roku nie korzystałem z tego. Nie zdziwiłbym się gdyby w naszym pięknym kraju to nie działało.

-Czy wyświetlacz jest odpowiednio jasny by był widoczny także w słoneczne dni i bez refleksów?

U mnie tak, ale to inne urządzenie.

-Czy warto się pakować w Navigona, czy raczej brać pod uwagę inne urządzenia z innym oprogramowaniem?

Ja byłem zadowolony. W porównaniu z TomTom (zainstalowanym w Megane), miał trochę ograniczeń (numery budynków), gorsze statystyki dojazdu/przejazdu itp. Z drugiej strony parę zalet. Jeżeli mapa ma możliwość podłączenia do Internetu, to wyświetli Ci (po wpisaniu celu) aktualną pogodę na miejscu, najbliższą stację paliw, restaurację, i inną większą ulicę. Jest też lepsza wizualnie, TomTom wygląda raczej prymitywnie.

W razie dokładniejszych pytań o mapę navigona mogę sprawdzić, jak się sprawuje...

pozdr.

r.z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...