Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poziom oleju, ciągłe minimum na komputerze


mmm_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, przejechałem 10tys. km na oleju i kiedyś zostawiając samochód na górce po ponownym odpaleniu zakrzyczał mi komunikatem o uzupełnieniu oleju (faktycznie na wskaźniku-szpadzie w silniku było go już mało). Jako, że trochę mi go zostało od ostatniej wymiany to dolałem na oko i faktycznie komunikat zniknął, ale za to poziom pokazywany na komputerze zaczął wariować, tzn. przy każdym odpaleniu pokazywał inną wartość (od jednego kółeczka do czterech) i zawsze z podpisem "MINIMUM". Choć rozumiem, że wskazania są uzależnione od tego, czy silnik jest nagrzany i samochód niedawno jeździł, czy nie to niepokoiło mnie ciągłe "MINIMUM". Przejechałem jeszcze 2 tys. i postanowiłem, że wymienię cały olej.

Teraz pokazuje mi wszystkie kółeczka poziomu na komputerze, na wskaźniku w silniku też jest widoczne, że jest nalane na maksa, ale wciąż w komputerze podpis brzmi "MINIMUM".

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Od czego uzależniony jest podpis na komputerze, skoro czujnik wykrywa, że jest nalane do pełna (wszystkie kółka poziomu widoczne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpl kółeczek na wyświetlaczu oznacza, że oleju jest na bagnecie od MAX do POŁOWY zakresu. jeśli oleju jest mniej niż POŁOWA (czyli pomiędzy MAX a MIN) to i liczba kółeczek się zmniejsza.

oczywiście wskazania są wiarygodne po co najmniej ok. 15 minutach od wyłączenia silnika i na płaskiej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale jak to ma się do ciągle wyświetlającego się napisu "MINIMUM"? Aktualnie jestem po wymianie oleju, mam komplet kółeczek, bagnet to potwierdza, a i tak napis brzmi "MINIMUM"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie po temat poniewaz dzisaj miałem podobną sytuacje. Wsiadam do auta odpalam a tam swieci mi sie kontrolka servis i komunikat po francusku - dostosuj poziom oleju. Autko stało zaparkowone w polowie na małym krawezniku niewiedzialem zabrdzo o co kaman bo według bagnetu poziom oleju jest ok wjechałem do garazu za 2 godziny odpalam a tam wszytko gitara poziom oleju corekt i service sie nie swieci :mrgreen: . I teraz niewiem czy to dlatego ze autko stało minimalnie przechylone czy czujnik oleju zaczyna szfankowac :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!