Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 DCi Zapach ropy w kabinie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Mam chyba ten sam problem. Sprawą zacząłem interesować się po zaobserwowaniu delikatnego białego dymu spod maski (pojawiał się po przejechaniu ok. 100km w cieplejesze dni). Po przyjrzeniu się bliżej również stwierdziłem ufajtanie ropą elementów pod maską oraz zauważyłem, że przy jednym z wtrysków (pierwszy z lewej) zbiera się ropa. Czy to tłumaczy ten dym spod maski? Gąbka pod pokrywą silnika jest w kilku miejscach oczerniona, jakby się tam coś trochę paliło, więc podejrzewam że to właśnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Miałem ten sam problem, w pewnym momencie na światłąch stojąc, poczułem zapach paliwa w aucie. Okazało się że przewody przelewowe straciły szczelność zaraz przy pierwszym wtryskiwaczu (lało się niemiłosiernie w drodze do serwisu auto całe pod podłogą jak i tylną klapa w paliwie) poszły do wymiany, założono oryginał bo nie ma zamienników + oringi. Cena samych części 350zł, robocizna 50zł.

 

Wskazówka - niech ci przy wymianie w miarę możliwości umyją/wyczyszczą zalaną komorę silnika bo zapach paliwa długo się trzyma jeszcze.

Regulamin pkt. 5.13 - Cytowanie

Kolego, to już kolejne upomnienie i brak poprawy, tak że paseczek się należy. damiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam , odgrzeje stary kotlet :)

Otóż mam ten sam problem co połowa z was. U mnie natomiast to wygląda tak że wszystkie oringi są OK, ale kurcze ( zdjęcie poglądowe ) wydaje mi się że to z tego czarnego wężyka syczy powietrzem i skrapla się ropa ;/ Miał ktoś podobny problem ??

[cięcie] , [cięcie].

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :) !

 

Regulamin forum jasno mówi o zasadach zamieszczania zdjęć. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!