Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poprzeczka przed tylmymi kołami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mnie również dopadł ten problem z tą belką. Pierwsza myśl profil...druga, calowa rura, tak tak idealnie przylega do zbiornika, znacznie łagodniej niż profil. Orginalny jest dopasowany do zbiornika w miejscu przylegania. Sklepać końcówki, przewiercić, nawiercić i gotowe.Ocynkowana przeżyje samochód i jeszcze komu odsprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam prośbę. Ktoś wie gdzie tu na forum znajduje się taki mini rysunek techniczny z dokładnymi wymiarami tego elementu? Kiedyś go widziałem, a teraz nie mogę go już znaleźć <_< Dzisiaj oglądałem stan wydechu i przy okazji okazało się, że u mnie ten drążek usztywniający nie ma już środkowej części...trzebaby go dorobić. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to udało za piewszym podejściem, a koszt materiału (profilu) to z 10 zł.

Wiekszym problemem było ruszenie śrub.

Edytowane przez gimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki smeg za link. Element ten ma aż tak ogromne znaczenie, że jak nie będzie idealnie taki sam to będzie coś nie tak? Chyba byle się nie ocierał o nic i tyle, no chyba, że się mylę? Właśnie dlatego nie chcę go kupować bo cena nowego według mnie jest absurdalna biorąc pod uwagę czym to jest (ot kawałek profilu), a nie widzę, żeby coś było nie tak kiedy ta belka nie spełnia w moim samochodzie już żadnej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki jeszcze raz za ten rysunek, ale zrobiłem to trochę inaczej. U mnie ta rozpórka przegniła w środkowej części tylko, ale na tyle poważnie, że zwyczajnie się rozlazła. Odkręciłem rozpórkę już w dwóch częściach, odciąłem zgnite fragmenty i dołożyłem w miejsce ubytku gruby płaskownik. Jest zaczepiony na 4 śruby, po 2 z każdej strony oryginalnej rozpórki. Do tego szybkie oczyszczenie, malowanko i montaż :)

Wrażenia z jazdy? Niby większość osób mówi, że jazda bez niej i z nią niczym się nie różni, ale u mnie różnica chyba nie jest efektem placebo bo jest słyszalna. Nie wiem kiedy ona u mnie pękła, ale na pewno od dobrych 2 lat ten środkowy fragment to trzymał się na skrawkach, więc pewnie nie spełniał już praktycznie żadnej roli. Zrobiłem trasę 200km i w samochodzie zrobiło się ciszej, mniej hałasuje to tylne zawieszenie. Co do trzymania w zakrętach to nie wiem, tutaj już wydaje mi się, że autosugestia podpowiada, że pewnie jest lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!