Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Składane lusterka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko od kilku dni mam scenica z automatycznie składanymi lusterkami i jak obkręcę gałkę do tyłu na położenie do składania nic sie nie dzieje i teraz nie wiem czy mam nią jeszcze ruszać czy ma być zapalony silnik itd. Ragulacja obu działa.

Hm nikt nie ma Scenica bo nie wiem czy megane miał składane lusterka. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane też ma składane lusterka, jak odkręcisz gałkę lusterka powinny się składać nie zależnie od tego czy silnik masz włączony czy wyłączony, jak Ci się nie składają to albo masz coś z: ów gałką, jakimś bezpiecznikiem, przewodami, albo może Ci ktoś podmienił lusterka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale w sceniku jak sobie zamkniesz lusterka to nie otworzysz drzwi... To jest chyba największa głupawka Francuskich samochodów.

Może dopiero jak zamkniesz drzwi to się automatycznie zamkną.

 

Mechanizm składania jest na łączeniu między lustrem a uchwytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No drzwi nie otworzysz bo luterka w Scenicu nie otwierają się razem z drzwiami i gdyby były zamknięte a drzwi byś otworzył to bys je sam połamał.

No to pozostaje mi rozebrać draństwo i badać temat pokolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ustawieniu położenia gałki na 'złóż lusterka' zkładają się odrazu nawet przy wyłączonym silniku. Lecz pociągając za klamkę drzwi od wewnątrz dane lusterko otwiera się aby można było wysiąść. Po zamknięciu drzwi ponownie się składa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ściągasz szkło. W instrukcji piszą że od dołu. Ja je palcem wyciągnąłem od zewnętrznej strony ciągnąć z wyczuciem. Potem pojawiają się zapadki od pokrywki. Trzeba wszystkie podważyć. najlepiej śrubokrętami i potem ściąga się całość. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki udało mi się rozebrać lusterko i są składane tylko jedno mam uszkodzone z zewnątrz chyba kiedys ktoś musiał porpostu w nie przywalić i złamać a dokładnie zerwać mocowanie silnika składającego lusterko bo od środka lusterko przymocowane jest wkętem aby nie latało (ale to już chyba robota typowa dla RP) a jak wkęt wykręciłem to nie ma żadnego mocowania i lata przód tył jak chce.

 

No nic pozostaje zakup nowego luterka. Tylko teraz jak znam życie zakup używki składanej to będzie sukces roku bo nie wiem jak często taki bajer był w Scenicu montowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!