Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła dzienne, Fluence.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś z posiadaczy Fluenca zastanawiał się nad instalacją świateł do jazdy dziennej? W odróżnieniu od Megane, Fluence nie ma dodatkowej żarówki świateł dziennych w kloszu. Zastanawiałem się nad zamontowaniem ledów w atrapie pomiędzy światłami przeciwmgłowymi w serwisie, żeby nie stracić gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w atrapie pomiędzy światłami przeciwmgłowymi

Podejrzewam że nie będziesz miał wymaganego odstępu 60cm pomiędzy światłami dziennymi

żeby nie stracić gwarancji

Niby na jakiej podstawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też się zastanawiałem nad montażem świateł dziennych u siebie, ale po dłuższym zastanowieniu uznałem to za nieopłacalne. Korzyść ze zmniejszonego spalania - koszt instalacji jest bardzo mała.

 

Mnie najlepiej by pasowało rozwiązanie korzystające z czujnika światła, by na AUTO uruchamiały się światła dzienne razem z silnikiem, a po zmroku przełączały się na normalne światła. Niestety jest to pewnie niewykonalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najlepiej by pasowało rozwiązanie korzystające z czujnika światła, by na AUTO uruchamiały się światła dzienne razem z silnikiem, a po zmroku przełączały się na normalne światła. Niestety jest to pewnie niewykonalne...

I tutaj się kolega myli. Jest to bardzo proste do wykonania. 2 przekaźniki załatwią sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston76 Zaskoczyłeś mnie prostotą rozwiązania.

 

Niestety podejrzewam, że dla ASO może to być zbyt skomplikowane... :) Szkoda tylko, że Renault samo na to nie wpadło i nie dodało kolejnej żarówki do reflektorów :)

Może przy okazji liftingu zmienią lampy z przodu, to wtedy chyba się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad założeniem dziennych, tylko obawiam się utraty gwarancji - w końcu to ingerencja w elektrykę auta. Niby chodzi tylko o przylutowanie kilku kabelków (oczywiście instalacja będzie działała z czujnikiem, którego siłą rzeczy nie możemy teraz używać), ale dla Aso to dobry powód, żeby odmówić ewentualnej naprawy gwarancyjnej.

I tu pytanie, czy ktoś zna może jakieś dobre ASO (najlepiej okolice mazowsza :) ), gdzie mogliby się podjąć podłączenia kabelków za jakieś przyzwoite pieniądze?

Edytowane przez rally_maniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pytanie, czy ktoś zna może jakieś dobre ASO (najlepiej okolice mazowsza :) ), gdzie mogliby się podjąć podłączenia kabelków za jakieś przyzwoite pieniądze?

Żadne ASO nie podłączy Ci tego podpisując się pod tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozwiałeś moje nadzieje :).

A tak na poważnie to cały czas się zastanawiam, czy nie oddać samochodu do elektryka, który by to zrobił. W sprawie utraty gwarancji pisałem nawet do Renault Polska i w odpowiedzi poinformowali mnie, że przeróbka nie oznacza utraty gwarancji i ta będzie miała miejsce tylko wtedy, gdy przeróbka miała wpływ na wystąpienie konkretnej usterki. W sumie ok, ale chyba za dużo naoglądałem się programu "Turbo Kamera" na TVN Turbo, żeby pójść na coś takiego.

A swoją drogą czy ktoś wie, czy w Megane III lub Fluencie da się samemu zdemontować przedni zderzak w ludzki sposób (czyli bez użycia specjalistycznych narzędzi i pomocy 5 osób )? Tak nim wszystko sprytnie zabudowali, że samemu nie da się nic tam pogrzebać...

Edytowane przez rally_maniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej napisałem że wystarczą 2 przekaźniki jest prawdą. Meganki mają taką opcje automatycznego włączania świateł mijania jak się ściemnia, a pokrętło jest ustawione na 0. I aby światła do jazdy dziennej działy automatycznie wystarczy podłączyć 1 przekaźnik (cewka)pod zasilanie "+" po stacyjce. I teraz jest potrzebny nam drugi przekaźnik który będzie odpowiadał za automatyczne wyłączenie świateł do jazdy dziennej jak włączą się mijania. I jego cewkę podłączamy pod "+" z oświetlenia pozycyjnego. A dlaczego z pozycyjnego a dlatego że pozycyjne zawsze się zapala nie zależnie czy włączymy tylko pozycję, mijania czy przeciwmgielne przednie. Przedstawiam to na schemacie poniżej.

thumb_hosting_zdjec_1418505528__schematprzekanika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze aston76 za bardzo szczegółowe wyjaśnienie. Zgadza się, podłączenie świateł dziennych, to bardzo prosta sprawa, problem tylko w tym, aby znaleźć aso, które podejmie się tego za kwotę niższą, niż zakup nowego samochodu :).

Niestety mieszkam w Warszawie, gdzie salony żyją z obsługi dużych flot firmowych, więc nie wiem, czy będzie chciało im się babrać w robienie tego (mimo że roboty nie ma zbyt wiele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się właśnie nad takimi światłami do Scenica III podobnie jak w Twoim Fluencie nie ma dodatkowych żarówek w lampach. Chyba jednak kupie ledy i sam zamontuje jak to jest w poliftingowych C4 Picasso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

post-34994-0-41830900-1374512569_thumb.jpg

Dziękuję koledze aston76 za bardzo szczegółowe wyjaśnienie. Zgadza się, podłączenie świateł dziennych, to bardzo prosta sprawa, problem tylko w tym, aby znaleźć aso, które podejmie się tego za kwotę niższą, niż zakup nowego samochodu <zolta>.

Niestety mieszkam w Warszawie, gdzie salony żyją z obsługi dużych flot firmowych, więc nie wiem, czy będzie chciało im się babrać w robienie tego (mimo że roboty nie ma zbyt wiele).

 

Chciałbym odgrzać temat zamontowania w samochodzie Renault Fluence świateł do jazdy dziennej.

Długo zastanawiałem się czy warto montować czy może jednak nie. W końcu zdecydowałem się i zamontowałem światła do jazdy dziennej renomowanej firmy Philips - LED DayLight 4. Nie chciałem jakiejś chińskiej tandety, wolałem wydać nieco więcej ale mieć towar pewny i gwarantujący długie i bezproblemowe użytkowanie. Tym bardziej, że gabaryty lampy LED idealnie pasują do kratki obol oryginalnych świateł przeciwmgielnych. Cena tego zestawu to około 250 złotych wliczając koszty przesyłki. W skład zestawu wchodzą dwie lampy po cztery mocne (1,5 W) diody każda (razem 6 W na lampę), przewody elektryczne, złączki, opaski oraz moduł "control box" sterujący pracą lamp. Podłączenie lamp jest bardzo proste i poradzi sobie z tym nawet taki amator jak ja. Czerwony przewód (z bezpiecznikiem) podłączamy do plusa a czarny do minusa akumulatora. Żółty przewód, który steruje pracą lamp dziennych podpinamy do przewodu świateł pozycyjnych, który idzie do kostki jednej z przednich lamp. W tym momencie zdawałoby się mamy problem tzn. który przewód odpowiada za zasilenie świateł pozycyjnych? Taką sytuację przewidział producent i zastosował w module "control box" niebieską diodę jako wskażnik prawidłowego podłączenia dziennych świateł LED. Włączamy silnik i światła postojowe, odłączamy kostkę od przedniej lampy i żółtym przewodem dotykamy każdego styku w kostce. Zapalenie się niebieskiej diody w module "control box" oznacza, że znależliśmy przewód zasilający światła postojowe. Przy pomocy dołączonej do zestawu spinki łączymy odnaleziony przewód z żółtym przewodem modułu.

I gotowe.

Światła do jazdy dziennej zapalają się samoczynnie zaraz po uruchomieniu silnika i gasną parę sekund po wyłączeniu silnika, gdy przełącznik świateł znajduje się w położeniu "0". Gasną także w chwili przełączeniu świateł na postojowe lub mijania. Ale najwygodniejszym rozwiązaniem jest przełączenie świateł w pozycję "AUTO" wówczas sterowaniem światłami do jazdy dziennej i światłami mijania zajmuje się czujnik zmierzchu.

Polecam, warto.

post-34994-0-53700400-1374512654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Polecam, warto.

 

Witam,

odgrzeje troszkę temat... co 2 - 3 lata widzę że ktoś się tym interesuje ;)

Fajnie to wygląda.

-maxim- podpowiedz jak montowałeś te lampy w kratce? Na wkręty czy może nity, i czy istnieje potrzeba zdemontowania zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!