Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

14 stki czy 15 stki . Wygoda czy wygląd


mcyork

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny mam pytanie w związku z rozmiarem opon .Posiadam Megane ph1 1.6 8V 75KM .Chciałem zmienić jej ogumienie jak i felgi na 15-stki jednak spotykam się z opiniami(między innymi wulkanizatorów) że takie oponki będą może ładnie wyglądać jednak będzie się jeździło na nich jak taczkami , odczuwając każdą dziurę.Z racji tego że jestem z Krakowa , stan dróg pozostaje wiele do życzenia. Spora część osób namawia mnie że lepszym wyjściem będą 14stki .Zamierzam kupić nowe opony/felgi i obawiam się że zmieniając 13 na 14,wkładając w to kupę kasy zmiany nie będą tego warte .

 

Pytanie do was : Czy rzeczywiście w mojej wersji silnikowej Megane lepszym wyjściem na nasze drogi będą mniejsze felgi/opony.Jak się ma komfort jazdy porównując te dwa rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko się jeździ, żadna taczka

I pięknie się też prostuje. Z alusami już to przeszedłem, a teraz na wiosnę czeka mnie prostowanie stalówek.

Jak na taczkach może się nie jeździ na 15-tkach, ale akurat mniejsza średnica i większa guma jest lepsza na nasze drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fred, jak takie rzeczy czytam to skąd się biorą urban mity <szukaj>

 

W meganie (jak w opisie) przerabiałem następujące sety:

 

195/50/15 - całkiem fajnie, wg mnie idealny kompromis komfor/wyglad/prowadzenie (te miałem w clio2, reszta w megance)

175/60/14 - masakrycznie sie prowadzi auto na takich balonach

195/55/15 - komfortowe ale przy ostrzejszej jeździe łatwo było zerwać przyczepność

205/45/17 - prowadzenie bajka, ale niestety trzeba uważać na dziury. Przejeździłem tak ostatni sezon (90% po wspaniałych łódzkich drogach, czy raczej dziurach z domieszka asfaltu)i jakoś fele proste <ok>

 

Na ten sezon uderzam w 16" (felgi już są) opona jeszcze nie. Pewno 205/45-50 lub może 215/45.

 

mcyork, jeżeli komfort jest jednym z priorytetów to naprawdę polecam Ci opony 195/50/15. Do meganki (przynajmniej coupe) pasuje też 195/55/15 ale są droższe no i różnicy w komforcie nie zauważysz <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich jeżdżę i nie mówię, że jest źle... bo tak nie jest, jeździ się całkiem dobrze, ale tutaj też zawieszenie sporo daje <szukaj>

Weź też jeszcze pod uwagę cenę samych gum, akurat profil 185/60/15 należy do tych mniej korzystnych cenowo. Gdybym ja miał zmieniać to zdecydował bym się raczej na 14".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,fred, a jaki rozmiar ew. polecałbyś z 14 żeby to miało wygląd i jak kolega brejq, napisał nie jeździło się jak balonach.

Mam w swoim autku 75KM więc teoretycznie im szersza guma tym auto słabsze,to też biorę pod uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.4 i na 15" i jakoś nie czuje by auto było słabsze( btw fele z oponami są na sprzedaż<szukaj> ) oraz czy komfort był mniejszy- wg mnie nie ma różnicy. A na polskie drogi to i balon 70 to będzie mało żeby był komfort, w tym roku przesiadam się na 17". Fakt faktem jak ktoś atakuje krawężniki z 2 biegu to i stalówki łamie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądem nie pomogę bo nie zwracam na to uwagi. Wiem tylko, że ja zbyt niskiego kapcia bym nie chciał bo i czuć bardziej każdy kamień i zawieszenie też szybciej wymaga serwisu.

http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon <- dobrał jak najbardziej zbliżone do oryginalnych, takie żeby nie było zbyt wielkich przekłamań prędkości.

 

Fakt faktem jak ktoś atakuje krawężniki z 2 biegu to i stalówki łamie;)

Ja nie atakowałem, ot po prostu wyrosła mi na drodze dziura (ekipa budująca trasę toruńską coś kombinowała i zrobili wielką, nieoznakowaną dziurę) na cała szerokość drogi i 2 fele do prostowania (przód jajo, tył lekko tylko rant zagięty)

Także na naszych drogach nie trzeba atakować krawężników :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za bardzo cenne wypowiedzi dla mnie <szukaj> Poczekam jeszcze aż więcej osób podzieli się opinią na ten temat .

 

Ojinau, gdybyś mieszkał w małopolsce prawdopodobnie byśmy się dogadali co do kompletu , który sprzedajesz bo komplecik całkiem całkiem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcyork, ja bym brał 15" i się nie zastanawiał. Przez 5 lat nie skrzywiłem 17", na 15" jeździ się bardzo dobrze. Moja mama atakuje krawężniki, dziury i od 3 lat 15" są proste, komfort jest niezły no i wygląd w megance będzie zadowalający. To chyba najlepszy kompromis cena/wygląd/komfort. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!