Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

14 stki czy 15 stki . Wygoda czy wygląd


mcyork

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

widziałem ze brejq chwalił opony 195/50 R15. Teraz mam takie pytanie ponieważ mam megane I phII 1.4 16V i jak patrze na oryginalne ogumienie tutaj i tutaj to według tych wartości jeżeli wstawię je do swojego auta to będą dużo za małe. Aktualnie po kupnie megane mam założone 175/65 R14 czyli też dużo mniejsze. Czy jednak mimo wszystko zakładać te 195/50 R15 czy może zdecydować się na 195/50 ale r16? Według tych kalkulatorów 16 będą mogły być zamiennikiem.

Edytowane przez drive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegnę trochę od tematu, przymierzam się na takie KLIK! aluski. Nigdy nie miałem 17', tylko 15'. Pytanie, co na nie założyć (rozmiar), żeby ich za bardzo nie zniszczyć? :D Wiem, że wiara zakłada na nie 205/50/R17, czy to optymalne opony? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Ja mam całkiem ładnie wyglądające 14 i sam sie zastanawiałem nad szerszymi większymi i tak dalej. Ale jestem zwolennikiem dobrych nowych opon zawsze więc trzeba brac pod uwagę i to i dostępnośc interesujących nas opon bo jest ich cztery więc koszt nie mały. Ja zdecydowałem się zaryzykowac na granicy i wcisnąc opony 195 60 14cali i okazało się strzałem w 10. wygląd super. idealnie mieszczą się w nadkolach, zabezpieczają rant felgi przed otarciami, komfort wystarczający i nie żałuje. Widziałem juz coupe na 15 z oponami 195 i 205 i powiem szczerze że jak masz kiepski wzór felgi to nic nie pomoże. Ja jestem zadowolony ze swojego wzoru felg wydających się na większe niż są i szerokosc opon 195 zrobiło lepsze wrażenie niz 205 na 15. A oponki nie drogie.Pozdro

 

Dodano: 25 gru 2011 - 13:10

Witam. Opony jeżeli chcesz miec świetny efekt i komfort kup żadko zakładane do megane 195\60\14. Ja sobie założyłem i efekt jest zajeb....

Prowadzenie super i mam lepszy wygląd niż niejedna felga 15. Zawsze przy doborze wspomagaj się kofiguratorem i patrz jak to wpływa na prędkosc samochodu żeby nie było przekłaman licznika. Ja mam felgi 14 6cali szerokosc, i też zastanawiałem się nad kupnem większych i szerszych ale po co. zaryzykowałem i założyłem 195\60\14 i jestem bardzoooooooooo zadowolony. Idealne pod każdym względem ale jak komus zależy na dużym tuningu to można kombinowac ale tam nie ma wiele miejsca w nadkolach i może byc problem. Ja sie ledwo zmiesciłem ze swoimi i przy dużym obciążeniu tył jest na styk z budą 3mm luzu. Wyglad jest lepszy niż OK. Polecam

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma m u siebie 195/60/15 i jak jadą cztery osoby to mi przyciera lewa opona o nadkole tak siada może zawieszenie już pada ale ładnie sie na takich kołach prezentuje może zmienię teraz na 195/50/15 albo 14"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy ja mam do was pytanie czy do mojej Megany zmieszczą się 15sto calowe fele bo nie chciał bym kupić czegoś co będzie obcierać , wiadomo że nie chcę przerabiać auta , tylko zmienić felgi na większe bo alusy 13 za małe dla mnie , Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oczywiscie beda trzec jak zalozysz balony na pelnym profil.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7 +1 do ostrzeżeń

 

0cool

PS.

ciezko pisac z polska czcionka nie majac polskiego jezyka tylko us only - taka firma ze pl sie niestety w niej nie uzywa

Edytowane przez Ojinau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ja mam 13" aluski.. :notacrook: 1.6 8V ph I 90 KM. Z miejsca wciągam BMW e36 318is :mrgreen: wciska w siedzenie na takich malutkich kółkach ale przy prędkości 110 km/h silnik wyje jak by się jechało 170 km/h :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nawiedzony....

Co ma rozmiar felg do tego co auto potrafi??

Może na tym forum zrozumiesz, że tu ma znaczenie średnica całego koła i szerokość opony, a nie jedynie średnica felgi....

Jeśli nie, to przeanalizuj kalkulatory z kilkoma rozmiarami felg i wysokościami opon.

Tu wyjaśniamy jak to wygląda od strony technicznej i fizycznej zamiast podniecać się pustymi sloganami.

Wspomniane alusy 13" jako takie, mają tylko tą przewagę, że ich waga jest mniejsza jak 14, 15 ,16, czy 17". To jednak za mało by beemce odjechać. Hamulce za to masz dupiate skoro 13 felga nad zaciskami się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!