Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzeszczenie przy kręceniu kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Podczas upałów zaczeła mi skrzypić kierownica podczas skrecania, powodem był swożeń (wysechł strzykawką wprowdziłem troche oleju do swożnia jak narazie jest cisza.

Edytowane przez Zanzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Proszę oto zdjęcia przed chwilą zrobione <szukaj> .

Górny krzyżak i łącznik.

thumb_hosting_zdjec_1421519501__p2210034_megane_ii.jpg

Jeszcze raz górny plus śruba na nim.

thumb_hosting_zdjec_1421519541__p2210036_megane_ii.jpg

Dolny krzyżak.

thumb_hosting_zdjec_1421519683__p2210037_meganeii.jpg

Śruba przy dolnym krzyżaku.

thumb_hosting_zdjec_1421519591__p2210039_meganeii.jpg

 

U mnie, skrzypienie było słychać najbardziej pod pojazdem, ale również w kabienie. Efekt nasilał się w mroźne dni.

Najpierw psikałem smarem w dolną część kolumny, i przesmarowałem smarem. Nic nie dało. Następnie psikałem w górną część pod kierownicą i pomogło od razu. Dodatkowo przesmarowałem smarem.

 

aston76,

WIELKIE dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej pozwolę sobie odgrzać temat

U mnie też skrzypi przy skręcaniu w prawo i w lewo. Byłem pewny że to słychać w środku ale dziś kręciła jedna osoba kierownica i na zewnątrz też to słyszałem. Słyszałem przy kole. Ostatnio pewien mechanik od zawieszeń powiedział że do wymiany są Górne poduszki amortyzatorów czy to jest te łożysko mcpearsona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich u mnie było podobnie rano chłodno było prawie wcale nie skrzypiało ale słonko przygrzało odrazu zaczęło i wątek taki wymieniłem odrazu amortyzatory z łożyskami i było ok ale gdy zacząłem skręcać wszystko coś  mnie tknęło aby sprawdzić jeszcze raz i się  okazało że znów skrzypi  ale już wiedziałem co  okazało się łącznik stabilizatora wymieniłem odrazu oba i cisza jak makiem zasiało :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!