Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 16V dziwne dźwięki w silniku


dakard

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie silnik też nie wydaje tych dziwnych odgłosów. Natomiast gdy kiedyś odkręcołem korek wlewu oleju na pracującym silniku, to się przeraziłem. Był to dźwięk ptacującego odkurzacza, i to dużo głośniejszy niż sam silnik. Wysunięcie bagnetu daje ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tej części pod nazwą "pochłaniacz par oleju" i nigdzie nie mogę znaleźć tego elemnetu, w sumie chwilowy hałas mi nie przeszkadzał ale przyszedł czas na sprzedaż auta i ciężko będzie tłumaczyć nabywcy, że to tylko pochłaniacz par oleju :) Po nagrzaniu silnika i wydechu wszystko chodzi jak igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

widzę że problem "buczenia" jest bardzo popularny. Czy braliście pod uwagę zawór podciśnieniowy z prawej strony kolektora za przepustnicą - coś w rodzaju grzybka? Dzisiaj wymontowałem ten element wyczyściłem ale dalej buczy. W mojej megance jest to buczenie przy rozgrzanym silniku - obroty około 2000 obr/min. Wyraźnie słychać przy zmianie biegów podczas jazdy.

 

Walczę z buczeniem już od dawna i nie mogę znaleźć przyczyny.

Prośba o sugestie, rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tej części pod nazwą "pochłaniacz par oleju" i nigdzie nie mogę znaleźć tego elemnetu, w sumie chwilowy hałas mi nie przeszkadzał ale przyszedł czas na sprzedaż auta i ciężko będzie tłumaczyć nabywcy, że to tylko pochłaniacz par oleju :) Po nagrzaniu silnika i wydechu wszystko chodzi jak igła.

Wydrukuj mu tę dyskusję. Ja tak zrobię jak będę sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zakupie pochłaniacza par oleju dla SCENIC II 2.0 16V (F4R) - chce sprzedać auto a nabywcy będą podejrzliwi jeżeli silnik będzie ciepły... auto ma dodatkowo instalacje LPG BRC, jest po wymianie rozrządu, wszystkich rolek i napinaczy, łącznie z kołem zmiennych faz rozrządu, poza tym zmieniłem wentylator nagrzewnicy i od tego momentu czyszczę regularnie kanały odprowadzające deszczówkę oraz wymieniam częściej świece dokonując regularnych przeglądów instalacji. Poza tym nie było żadnych problemów a to przecież Renault :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochłaniacz par oleju to popularna odma. Na allegro jest tego pełno.

 

 

edit: tu masz fajny wątek: http://www.renaultsafrane.eu/viewtopic.php?t=1545&postdays=0&postorder=asc&start=10

Edytowane przez gojik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Chciałem założyć nowy temat, ale widzę, że ten jest już mocno rozwinięty. Moja żona ma megankę cc w automacie i ten objaw doprowadza ją do szału. Myślałem że może ktoś znalazł sposób na ten irytujący dźwięk, ale widzę, że chyba nie.

Ja wymieniłem dwa razy zawór odpowietrzający odmę olejową, bo podobno to jest przyczyną (dwoch różnych mechaników wskazało taką przyczynę, w tym jeden z ASO). W zaworku jest jakaś membrana, która faluje i to podobno ona wydaje taki nienaturalny dźwięk. Dwa oryginalne zaworki od renault, każdy po 146zł nie dały żadnego rezultatu (pierwszy reklamowałem, bo myślałem, że jest uszkodzony). W przypadku automatu, ten dźwięk jest słyszalny tylko na biegu D, R lub P. Na N go nie słychać. Jak były duże mrozy to też było cicho.

Summa summarum nic się nie poprawiło i chyba trzeba z tym żyć. Choć z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby taki objaw buczenia czy popiskiwania był normalny. Nie sądzę, żeby taki dźwięk był słyszalny zaraz po wyjechaniu z salonu. Więc być może wcale to nie jest ten zaworek, a coś innego?

Może komuś się uda to zwalczyć, czego sobie i Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

również borykam się z problemem dźwięków dochodzących z okolic odmy. Czy komuś może udało się rozwiązać problem? Za wszelkie wskazówki byłbym wdzięczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie tego "pierdzącego zaworka to jedno" ale trzeba się pozbyć skutków jego pracy. Wykręćcie plastikowy kolektor (nie było łatwo w megane 2.0 bez wyjmowania podszybia się nie odbyło) przepustnicę z niego zdejmijcie i przechylcie na bok w stronę, gdzie był zaworek i przepustnica (jednocześnie kanałami dolotowymi do góry). Wyleci wam lekko z pół litra oleju, z takiego jakby odstojnika z tyłu kolektora, także nie oblejcie siebie i miejsca ku temu nie przeznaczonego. I już koniec pierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lat później...

Jeśli chodzi o ten dźwięk odmy to sam to przerabiałem, kombinowałem jak się da, z tym wężem, zaślepianiem go , z czyszczeniem odmy, kupiłem nowa odmę za około 100 zł.

Problem się rozwiązał po kupnie tego trójkącika, używany za około 100zł nowe idą po ponad 230 zł. Naprawdę polecam. Dźwięk zniknął błyskawicznie. Autko jeździ cichutko.

0_0_productGfx_39445a88fbea89894f0d297b136e06bb.jpg.3870ccb5c8e1082f5b93328c27ab093e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!