Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 16V dziwne dźwięki w silniku


dakard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jak że od niedzieli zostałem właścicielem Grand Scenica i już mam z nim problemy pozwoliłem sobie zawitać do Waszego grona.

Otóż, silnik wydaje podejrzane dźwięki na wolnych obrotach zwłaszcza jak jest zimny to samo popiskiwanie jest przy gaszeniu ale w mniejszych odstępach czasu.

Zamieszczam link do youtube, może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Dzięki

link:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

 

Mam dokłdanie taki sam problem, dźwięk jest identyczny - nie wiem może to napinacz paska rozrządu ?? Oby nie uszkodzony wałek rozrządu... Jeżeli ktoś potrafiłby zdiagnozować ten hałas, byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie w 2009 popiskiwała rolka napinająca pasek wielorowkowy,lepiej to sprawdzcie u mnie wkońcu zatarła się rolka i zerwało pasek osprzętu,powodując urwanie na całej długości jednego rowka co następstwem było wkręcenie się w koło pasowe rozrządu i przeskok o 4 ząbki rozrządu a dalej chyba wiecie co się stało.Wałki,zawory,popychacze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie! Czy komuś udało się rozwiązać problem tych dziwnych dźwięków. Niestety mam to samo. Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam Mariusz

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może odkopuję stary wątek - ale zawsze lepiej więcej info, a natknąłem się na ten wątek przypadkiem.

Uważam, że rację ma Paweł##.

Ja mam takie same objawy od zakupu - od tego czasu miałem wymieniany rozrząd z kołem zmiennych faz rozrządu, wraz z paskiem osprzętu i rolką napinającą - myślałem przed wymianą, że to z okolic rozrządu. Po wymianie odgłos był nadal, a wymiana tego wszystkiego w ogóle nie miała wpływu.

Potem założyłem, że to być może odgłosy zacierającej się pompy od ESP - bo odgłosy były jakby z okolic układu ABS/ESP. Więc czekałem aż się zpieprzy. Minęło 3 lata i nic. Odgłos jak był tak jest. A auto chodzi normalnie. Odgłos ciągle identyczny, nie zmieniała się ani jego częstotliwość występowania, ani sam odgłos. Czyli przez te 3 lata nic się bardziej nie zepsuło, zużyło - bo chyba by się musiał odgłos zmienić.

Przyzwczaiłem się. Zauważam, że czasami nie ma tego odgłosu. Mam wrażenie, że to jakby jakiś zawór ciśnieniowy.

Jedynie dziwi mnie, że raz na jakiś czas - odgłos na kilka dni zanika. A może ja już nie zwracam na niego uwagi?

I po postach wyżej - trochę się uspokoiłem - wychodzi na to, że te silniki tak mają po prostu.

Więc uważam, że to faktycznie będzie jakiś pochłaniacz oparów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po postach wyżej - trochę się uspokoiłem - wychodzi na to, że te silniki tak mają po prostu.

No i ja mam prawie tak samo od momentu zakupu (kupiony używany, rok temu, przejechane 15 tys km). Dźwięk czasem jest, czasem nie ma. Nigdy nie potrafiłem znaleźć reguły. Teraz zimą jakby częściej się pojawia. U mnie jest tylko bardziej przeciągły i przypomina "pojękiwanie" kota. Chyba szkoda nerwów na walkę z tym, w środku mało słychać, tylko przechodnie się dziwnie patrzą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takiego odgosu nie ma, ale czy mozecie sprawdzic, czy po otwarciu korka wlewu oleju silnik zasysa powietrze tym wlewm (lub rurka bagnetu olejowego)?

Mój zasysa i to sporo, pierwszy raz sie spotkalem z takim podcisnienim w skrzyni korbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!