Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

mechanizm ryglowania drzwi- problem z demont


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam problem a mianowicie:

w megance mam centralny zamek ale tylne prawe drzwi nie ryglują sie pewnie mechanizm trzeba wymienic i z tym problemu niema problem jest jak sie tam dostac?? Czy moglby ktos napisac jak sie zdejmuje osłone tylnych drzwi i przednich przy okazji :mrgreen: sa tam jedynie 4 sruby po ich odkreceniu nie wiele idzie dalej zrobic. czy sa jakies zatrzaski jak tak to w ktorych miejscach czy po prostu sa klejone? Z gory dziekuje za odpowiedz Wesolych Świąt dla wszystkich obecnych i nieobecnych na forum:)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porócz wspomnianych śrub poszycie drzwi trzyma stado zatrzasków. Cierpliwie i ostrożnie trzeba je podważać i rozdzielać.

 

PS> Na ftpie pikurowym w którejś instrukcji jest opis jak zdemontować boczki z drzwi. Chba w WKŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

ludziska drogie...

 

szukam zdejmowania boczków i chciałbym znaleźć to o czym piszecie ale... po pierwsze nie wiem co to jest fts a tym bardziej ... pikurowe... bardzo proszę o rozwinięcie skrótów albo link, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu masz megane II więc zaczynasz od klamki wewnętrznej w środku jest zaślepka podważasz ją następnie torksem 30wykręcasz śrubkę , tok samo z rączką do zamykania drzwi ale torks 20 ,na dole drzwi 2 śrubki 20 .Następnie musisz podważyć i delikatnie odpiąć to czarne z materiału od pozostałego boczku wtedy będziesz miał dostęp do dalszych wkrętów następnie musisz odczepić szybę (szybę najlepiej zawiesić na taśmie samoprzylepnej)

Teraz podnosisz boczek do góry żeby wyszedł z zaczepów a następnie dołem do siebie .

Boczek schodzi razem z prowadnicą do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to jest fts a tym bardziej ... pikurowe... bardzo proszę o rozwinięcie skrótów albo link, dzięki

(ang. File Transfer Protocol – protokół transmisji danych) – usługi FTP pozwalają na przesyłanie plików pomiędzy odległymi komputerami, a więc np. skopiowanie na własny komputer udostępnionych na odległych serwerach plików komputerowych – zawierających tekst, grafikę, dźwięk, animację. W początkach rozwoju sieci Internet usługa ta pozwalała naukowcom na wymianę plików pomiędzy komputerami rozsianymi na całym świecie.

Na forum jest tacie coś jak :P wpisujemy "ftp pikur" i w piątym poście od góry mamy to.

PIKUR = Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy mam problem z otwieraniem tylnych prawych drzwi tz. jak otwieram lub zamykam pilotem drzwi się nie otwierają bądź nie zamykają dodam, że nie zawsze. Jak poruszam ryglem ręką to przez jakiś czas jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!