Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z rozrusznikiem- help me !


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni moja Megana 1.4e z 1996 roku odwala numerek. Na razie jest to sporadyczne ale jest. Podczas uruchomiania samochodu silnik milczy jak grobowa deska. Na początku myslałem że jest to akulumator - ale wymieniłem go na new i za jakiś czas to samo. Zegary, i kontorlki zaświecają się ale samochód nie odpala. Cisza jak makiem zasiał - nic nie kręci. Myślałem że to może imobil ale samochód odpala na popych. Kilka dni jeżdziłem bez problemu a tu nagle podczas próby ponownego uruchomienia głucha cisza.

Jedno co mnie zastanawia to podczas gdy samochód uruchamia się słychać taki mechaniczny skrzekot. Zastanawiam się czy nie jest to problem układu rozruchowego (bendix). Rok temu wymieniono szczotki.

Czekam na podpowiedzi . Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe, czy jak jak słychać ten stuk to światła przygasają czy nie ?

Jak przygasają to znaczy, że coś się porobiło z rozrusznikiem, szczotki, łożysko i nie ma siły się obrócić,

Jak nie przygasają, a słychać tylko to puknięcie to może być tak, że uleciał jakiś tam przewód od aku do rozrusznika. :-? T

yle mogę podpowiedzieć, więcej trza by zobaczyć i posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem ze swoim takie same przejścia. Jako że raz działał a po zatrzymaniu już nie odpalał, po czym jak ręką odjął to nie mogłem dojść co się dzieje. Kontrolki sie świeciły ale nie miał siły wogóle ruszyć rozrusznikiem. Wymiana akumulatora - a po paru dniach znowu cisza. Większość wieszczyła padnięte szczotki rozrusznika lub brak masy silnika. Objawy na to wskazywały. MAsa była, rozrusznika na szczęście nie zdążyłem wyciągnąć. Przez przypadek zauzażyłem, że ten gruby przewód zasilający rozrusznik jest ledwo co przykręcony do dodatniej klemy. Po przykręceniu objawy się skończyły.

 

Polecam zatem posprawdzać kilka rzeczy.

1. plecionka łącząca silnik z karoserią

2. przewód zasilający (przy klemie i rozruszniku)

 

Jak nie chce palić to poruszaj kablami i spróbój ponownie. Mpże też okaże się to jakąś pierdułką.

 

PS. U mnie też było słychać jakieś trzaski. Oprócz tego przy akumulatorze śmierdziało ozonem. Okazało się że to iskrzyło na tym luźnym połączeniu przewodu z klemą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Miałem podobny problem wczesniej w innej renówce. Nie wiem jak w megance ( teraz jeżdzę megane 1,4 96r) ale w Nevadzie rozrusznik jest zbudowany z 2 elementów główny rozrusznik i na nim jest jakieś takie małe gg :mrgreen: . Objawy były takie że potrafił zapalić innym razem nilczł jak grób. Kontrolki się świeciły a cisza była grobowa. Wymiana tej częsci to koszt około 50 zł nie wiem ile kosztuje wymiana u mechanika bo robiłem to sam. Powiem ci tylko, że na 100% masz problem z rozrusznikiem. No chyba że masz trafiony bezpiecznik acz kolwiek nie pamiętam czy rozrusznika ma oddzielny bezpiecznika ale uważam że warto sprawdzić. W każdym razie napisz jeżeli uporałeś się z problemem i co było jego przyczyną. Pozdro . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!